20. července 2021

Jak zvládat výzvy současného trhu práce? Cenné informace poskytne odborný veletrh HR days

Spolu s Profesia days jako akcí otevřenou veřejnosti probíhá i odborná část veletrhu – HR days. Ta je letos koncipovaná tak, aby HR odborníkům z firem poskytla co nejlepší přehled, co se v současné době s pracovním trhem děje.

Výsledky studií o českém trhu práce

Veletrh HR days se stal místem, na němž se scházejí odborníci a praktici v oblasti personalistiky k debatě o aktuálních problémech pracovního trhu v České republice, který také předznamenává trendy pro další období. Letos bude lákadlem kromě jiného prezentace výsledků několika zajímavých studií. První z nich se zaměřuje na stav a vyhlídky české ekonomiky, další na to, co čeští zaměstnanci chtějí a jak je možné je motivovat.

Změny personalistických procesů

To je ale jen část z toho, o čem se bude v rámci HR days diskutovat. Témata přednášek a workshopů jsou zvolena tak, aby v ucelené formě pokrývala jednotlivé personalistické procesy a aktuální změny v nich – od náboru zaměstnanců přes změnu role lídra, způsoby hodnocení výkonu lidí a jejich motivaci, optimální nastavení benefitů, až po uplatnění moderních technologií v personalistice a dopad robotizace a automatizace na pracovní trh.

Krize nebo příležitost?

Poslední rok a půl byl pro HR oddělení ve firmách velkou zátěží a prověřil jejich možnosti. Jak zúročit získané zkušenosti? Na takzvaný nový normál nahlídneme z několika aspektů. Představíme případové studie, které ukazují, jak podpořit změnové projekty a připravit zaměstnance na budoucnost. Zaměříme se také na změnu leadershipu a úlohy lídrů i na to, jak udržet angažovanost zaměstnanců. To ale není u všech stejné. Co chce a co dostává od zaměstnavatelů nastupující generace? Jak motivovat zaměstnance různých generací? I na tyto otázky nabídnou odpověď přednášející v rámci HR days 2021.

HR days 2021 připravujeme na termín 6. a 7. října do areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Souběžně s veletrhy Profesia days a HR days proběhne v prostorách výstaviště v Letňanech i konference HR Chytře pořádaná Hospodářskou komorou. Vznikne tak největší HR akce roku pro personalisty a vy budete moci navštívit tři akce na jednom místě.

Informace o programu HR days průběžně přibývají na stránkách hrdays.cz.