7. ledna 2021

5 slabých míst home office

Práce z domova je v období současných omezení pro mnoho firem nutností. Dlouhodobě ale z masivního využívání homeworkingu mohou plynout problémy, které komunikaci výrazně komplikují. Číst dál »
15. prosince 2020

Jaká témata aktuálně řeší HR v českých firmách?

Průzkum HR Pulse, který Profesia CZ ve spolupráci s People Management Forem realizovala na přelomu listopadu a prosince 2020, ukazuje, jak se české firmy vyrovnávají s aktuální situací. Výsledky ukazují, že se mění úloha HR. Co HR oddělení v současné době nejvíce zaměstnává? A jak se vyvíjela jejich role v průběhu krize? Číst dál »
19. listopadu 2020

Ve kterých oborech nemají lidé perspektivní vyhlídky?

Koronavirová krize řádně zacvičila pracovním trhem. Některé obory na ni doplatily více než jiné a lidé v nich pracující ztrácejí jistotu a hledají si místo jinde. Ve kterých oborech teď vznikají nová pracovní místa a zájem o nové zaměstnance neklesá? Číst dál »
2. října 2020

Startujeme první český Mentoringový maraton

Více než šedesátka zkušených žen bude celý týden radit svým kolegyním online. Společně budeme hledat cesty, jak využít současnou situaci a tvořit nové přístupy k práci, k řízení lidí nebo vlastního byznysu a jak tyto nové přístupy integrovat také do osobního života. Číst dál »
25. září 2020

Profesia days a HR days se přesunují na duben

Veletrhy Profesia days a HR days se tentokrát neuskuteční v klasickém podzimním termínu, ale na jaře příštího roku. Vzhledem k aktuální situaci a mimořádným opatřením týkajícím se hromadných akcí, jsme i my nuceni přesunout tyto kontaktní veletrhy. Místo původně plánovaného listopadového termínu se budou tentokrát konat ve dnech 21. – 22. dubna 2021. Novinkou bude partnerství s Hospodářskou komorou České republiky. Číst dál »