15. listopadu 2021

Jak změnili čeští zaměstnavatelé benefity podle analýzy portálu Platy.cz?

Zeštíhlujete benefity nebo je naopak nabízíte většímu množství zaměstnanců? Firmy sice racionalizují jejich nabídku, ale množství lidí, kteří nějaké benefity dostávají, se zvyšuje. Ubylo firemních akcí, méně zaměstnanců dostává i příspěvky na vzdělávání. Které benefity jsou nyní žádané a co nového obohacuje nabídku benefitů? Číst dál »
10. listopadu 2021

Veletrh práce Profesia days byl i přes covidové zeštíhlení úspěšný, práci sem přišly hledat tisíce zájemců

Veletrh práce Profesia days letos proběhl s respektem ke všem pandemickým opatřením ve skromnější podobě, reakce návštěvníků i vystavovatelů ale potvrdily neutuchající zájem o kontaktní podobu akce propojující zaměstnavatele a potenciální zaměstnance. Odborná sekce HR days přinesla inspiraci v řadě oblastí, které v současné době rychlých zvratů řeší HR profesionálové z českých i nadnárodních firem. Číst dál »
3. listopadu 2021

Nový normál v práci není bez problémů – roste počet podaných výpovědí, více lidí pociťuje stres a vyhoření

Studie trhu práce ukazují, že návrat do zaměstnání po covidových pauzách není tak radostný, jak se zpočátku zdálo. Roste počet podaných výpovědí a znepokojivým trendem je, že na svou práci rezignují především ženy. Možnost testování na syndrom vyhoření v rámci veletrhu práce Profesia days ukázala, že tento problém je u nás nejzřetelnější u vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců. Číst dál »
16. září 2021

Klesla šance absolventů získat dobré místo? IT firmy absolventy přeplácejí, ve službách hledají čerstvě vyučení uplatnění těžko

Nástup absolventů na trh práce je vždy doprovázejí prognózy toho, nakolik složitě budou aktuálně hledat zaměstnání mladí bez praxe. Ještě na jaře se předpokládalo, že absolventi budou mít letos těžší pozici a budou se muset prosadit vedle lidí s praxí, kteří přecházejí z utlumených oborů, zejména služeb. Nyní začíná být zřejmé, že situace není tak špatná. Zejména v technických oborech je o absolventy zájem, největší nabídka volných míst je v IT. Číst dál »
20. srpna 2021

Speed Mentoring – bohatý zdroj inspirace a motivace

Mentoringová zóna organizovaná veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) je nedílnou součástí odborného veletrhu HR days již od roku 2015 a ne jinak tomu bude i letos. Během dvou dnů se budou moci návštěvníci veletrhu setkat s 22 osobnostmi z řad členek a firemních členů BPWCR, kteří pomocí nové metody provedou účastníky a účastnice nejaktuálnějšími tématy. Věříme, že si mezi nimi vyberete to své. Číst dál »
27. července 2021

Přijďte se 6. a 7. října na Profesia days potkat se svými budoucími zaměstnanci

Trh práce se v posledním roce a půl zcela změnil a nedá se jednoznačně charakterizovat. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Zejména pro ně jsou Profesia days příležitostí přímo oslovit potenciální zaměstnance. Navíc souběžně s našimi akcemi Profesia days a HR days proběhne v prostorách výstaviště v Letňanech i konference HR Chytře pořádaná Hospodářskou komorou. Vznikne tak největší HR akce roku pro personalisty a vy se budete moci zúčastnit tří akcí na jednom místě. Číst dál »