25. září 2020

Profesia days a HR days se přesunují na duben

Veletrhy Profesia days a HR days se tentokrát neuskuteční v klasickém podzimním termínu, ale na jaře příštího roku. Vzhledem k aktuální situaci a mimořádným opatřením týkajícím se hromadných akcí, která platí na území České republiky, a jsou průběžně měněna a upravována, jsme i my nuceni přesunout tyto kontaktní veletrhy. Místo původně plánovaného listopadového termínu se budou tentokrát konat ve dnech 21. – 22. dubna 2021. Novinkou bude partnerství s Hospodářskou komorou České republiky. Číst dál »
16. března 2020

Stavebnictví se letos zatím daří, roste výrazněji než průmysl

Stavební výroba v prvních měsících letošního roku vykazuje velmi dobré výsledky, meziročně si polepšila o 6 %. Částečně je tomu tak díky letošní vlídné zimě, která umožňuje práci venku dokonce i v době, kdy je stavebnictví běžně utlumeno. Nabídek práce v tomto oboru přibývá, nejvíce jich je pro řemeslníky a projektanty. Číst dál »
9. ledna 2020

Bude trh práce v roce 2020 stejně konkurenční jako vloni?

Jaké jsou prognózy vývoje trhu práce pro rok 2020? Růst mezd trochu zpomalí, ale tlak na zaměstnavatele neustane, na trhu práce bude stále málo kvalitních uchazečů. Tempo náboru nových lidí nejspíš zvolní, ale nepůjde o všeobecný trend – některé firmy budou propouštět, u jiných intenzita náboru nepoleví. Rozdíly budou jak mezi jednotlivými odvětvími, tak regiony. Číst dál »
26. listopadu 2019

Jak letos rostly mzdy a platy?

Více než 10% růst i pokles v řádu jednotek procent – tak se letos pohybovaly mzdy a platy zaměstnanců v jednotlivých oborech. Výrazně se přidávalo ve státní správě, takže platy letos rostly dynamičtěji než mzdy. Kde byl růst největší? Dochází k výraznějšímu zvýšení ohodnocení u nízkopříjmových skupin? Číst dál »
22. listopadu 2019

Zájem o práci v obchodě a logistice mírně roste

V loňském roce se ve vypjatém předvánočním období negativně projevil nedostatek lidí – firmy ani s největším úsilím nezvládaly obsadit volná místa, a tak se mnoha lidem nevyplatilo nechat vánoční nákupy na poslední chvíli. Máme se letos obávat podobné situace? Jak vzrostly mzdy v těchto oborech? Číst dál »