20. srpna 2021

Speed Mentoring – bohatý zdroj inspirace a motivace

Mentoringová zóna organizovaná veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) je nedílnou součástí odborného veletrhu HR days již od roku 2015 a ne jinak tomu bude i letos. Během dvou dnů se budou moci návštěvníci veletrhu setkat s 22 osobnostmi z řad členek a firemních členů BPWCR, kteří pomocí nové metody provedou účastníky a účastnice nejaktuálnějšími tématy. Věříme, že si mezi nimi vyberete to své.

Znáte mentoring, ale pojem speed mentoring vám nic moc neříká? Co to tedy vlastně je? Tuto jedinečnou metodu vzájemného předávání zkušeností v bezpečném prostředí vyvinula BPWCR již v roce 2010 a do dnešního dne si jí vyzkoušelo více jak 18 tisíc žen v rámci projektu Equal Pay Day. Dalším stovkám žen jsme speed mentoring zprostředkovaly v rámci celoročních projektů.

Když se řekne mentoring, představí si většina z nás nejčastěji spolupráci s mentorem ve formátu „jeden na jednoho“ s konkrétním vytyčeným cílem. U speed mentoringu je to trochu jinak – mentorka nebo mentor a více mentees se scházejí u pomyslného kulatého stolu, kde diskutují vybrané téma společně. „Ze zkušeností víme, že jde o metodu, z níž těží nejen mentees, ale i sami mentoři. Během jedné hodiny totiž neinspiruje jen jedna mentorka či mentor, ale každá jedna účastnice, každý jeden účastník. Pro řadu z nich je to ono pověstné „nakopnutí“ správným směrem na jejich cestě za úspěchem, ekonomickou nezávislostí, za naplněním vlastních plánů a snů. Příběhy úspěšných a zkušených žen a mužů jim dodají odvahu, ukážou jim, že i oni se mezi ně mohou zařadit,“ vysvětluje prezidentka Business & Professional Women CR Lenka Šťastná.

Díky této formě mentoringu mají zúčastnění během jednoho dne příležitost potkat se s více mentorkami a mentory, díky čemuž mohou zachytit celou řadu témat i jejich detailů a posunout se velmi rychle a efektivně vpřed. Tato unikátní metoda představuje mužské, ale i ženské vzory, nabízí bezpečný prostor pro sdílení zkušeností a přímo motivuje všechny zúčastněné ke změnám a odvaze.

Cítíte, že i vy potřebujete „nakopnout“? Není nic jednoduššího, než si vybrat mentora nebo mentorku na HR days a rezervovat si místo u jejich stolu.