27. července 2021

Přijďte se 6. a 7. října na Profesia days potkat se svými budoucími zaměstnanci

Trh práce se v posledním roce a půl zcela změnil a nedá se jednoznačně charakterizovat. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Zejména pro ně jsou Profesia days příležitostí přímo oslovit potenciální zaměstnance. Navíc souběžně s našimi akcemi Profesia days a HR days proběhne v prostorách výstaviště v Letňanech i konference HR Chytře pořádaná Hospodářskou komorou. Vznikne tak největší HR akce roku pro personalisty a vy se budete moci zúčastnit tří akcí na jednom místě.

Kontakt s tisícovkami zájemců o práci

Veletrh práce Profesia days vždy naláká do areálu výstaviště v Letňanech tisícovky lidí, kteří hledají práci nebo prověřují možnosti svého uplatnění.

V loňském roce karanténní opatření zabránila uskutečnění veletrhu, takže posledním uskutečněné Profesia days proběhly v roce 2019. Na těch bylo zastoupeno 130 předních zaměstnavatelů z České republiky i ze zahraničí. Pokud jde o návštěvníky, převažovali lidé s ukončeným středoškolským vzděláním s maturitou (40 %), početně následovali vysokoškoláci II. (23 %) a I. stupně (17 %), potom lidé se základním vzděláním (9 %). Věkové spektrum návštěvníků zahrnovalo všechny kategorie, početněji byly zastoupené mladší generace. Více než 60 % byli lidé mladší 34 let, nejméně byla zastoupená nejstarší generace 55+. Mírně převažovaly ženy, kterých bylo 56 %.

 

Program, který motivuje k návštěvě

Profesia days kromě výstavní části nabízejí i bohatý doprovodný program, který motivuje k návštěvě lidi, kteří se aktivně zajímají o rozvoj své kariéry. A také poskytují vynikající servis těm, kteří sem přijdou hledat své potenciální zaměstnavatele. Návštěvníci zde mají možnost spolu s profesionály sestavit nebo vyladit svůj životopis – včetně úpravy vizáže a kvalitní fotografie – a poté vyrazit mezi vystavovatele. Stejně jako v předchozích ročnících najdou na veletrhu i pracovně právní poradenství, poradenství pro osoby znevýhodněné na trhu práce, přednášky o možnostech osobnostního růstu, rady pro to, jak zvládnout vzdělávání v jazykové, IT a v dalších oblastech.

I letos je připravený bohatý program pro hlavní pódium, kde nabídnou své inspirativní příběhy a zkušenosti zajímaví podnikatelé, sportovci a umělci. Tentokrát to budou například přednášky zaměřené na to, jak covid zamíchal strukturou konkrétních pozic ve firmách, jak řešit bezpečnou komunikaci v on-line prostoru, nebo jak vypadá osobnostní profil člověka, který má šanci uspět na současném trhu práce.

Profesia days 2021 chystáme na termín 6. a 7. října do areálu PVA EXPO PRAHA. Informace o akci průběžně přibývají na stránkách profesiadays.cz, kde se zároveň můžete přihlásit v případě zájmu o stánek nebo přednášku pro návštěvníky.