Tiskové zprávy

26. listopadu 2019

Jak letos rostly mzdy a platy?

Více než 10% růst i pokles v řádu jednotek procent – tak se letos pohybovaly mzdy a platy zaměstnanců v jednotlivých oborech. Výrazně se přidávalo ve státní správě, takže platy letos rostly dynamičtěji než mzdy. Kde byl růst největší? Dochází k výraznějšímu zvýšení ohodnocení u nízkopříjmových skupin? Číst dál »

22. listopadu 2019

Zájem o práci v obchodě a logistice mírně roste

V loňském roce se ve vypjatém předvánočním období negativně projevil nedostatek lidí – firmy ani s největším úsilím nezvládaly obsadit volná místa, a tak se mnoha lidem nevyplatilo nechat vánoční nákupy na poslední chvíli. Máme se letos obávat podobné situace? Jak vzrostly mzdy v těchto oborech? Číst dál »

5. listopadu 2019

Festival příležitostí Profesia days přilákal převážně mladší návštěvníky

Festival příležitostí Profesia days i v době rekordně nízké nezaměstnanosti přilákal tisíce návštěvníků. Potvrdil, že lidé se zajímají o své kariérní možnosti a Profesia days vyhledávají jako příležitost zmapovat možnosti na trhu práce. V rámci odborného veletrhu HR days se diskutovalo zejména o aktuálních změnách, kterými prochází trh práce a konkrétních způsobech řešení výzev, které přináší. Číst dál »

Aktuality

5. listopadu 2019

Pracovní nabídky s možností odeslání reakce bez životopisu

Některé společnosti nepotřebují propracované životopisy na to, aby kontaktovaly zájemce o práci. Může jít například o méně kvalifikované pozice, na které stačí vůle a chuť pracovat. Právě pro ně jsme vytvořili možnost zadat pracovní nabídku s tím, že reakce na ní nemusí zahrnovat životopis uchazeče. Projevit zájem o pracovní nabídku tak mohou uchazeči bez toho, aby přikládali k žádosti i životopis, díky čemuž může být počet reakcí na takové nabídky vyšší. Číst dál »

24. září 2019

Vzdělávání jako benefit? Největší zájem je o jazykové

Nabídka benefitů ve firmách je v současné době nebývale široká. Zejména u profesí, kde je zvyšování kvalifikace předpokladem pro kariérní růst, stoupá obliba benefitů z oblasti vzdělávání. O jaké typy vzdělání mají zaměstnanci největší zájem? A jaká je obliba tohoto bonusu u různých skupin zaměstnanců? Číst dál »