Tiskové zprávy

25. září 2020

Profesia days a HR days se přesunují na duben

Veletrhy Profesia days a HR days se tentokrát neuskuteční v klasickém podzimním termínu, ale na jaře příštího roku. Vzhledem k aktuální situaci a mimořádným opatřením týkajícím se hromadných akcí, která platí na území České republiky, a jsou průběžně měněna a upravována, jsme i my nuceni přesunout tyto kontaktní veletrhy. Místo původně plánovaného listopadového termínu se budou tentokrát konat ve dnech 21. – 22. dubna 2021. Novinkou bude partnerství s Hospodářskou komorou České republiky. Číst dál »

Aktuality

21. září 2020

Zájemců o práci je v některých oborech o třetinu víc než v předcházejících letech

Počet zájemců o práci se začátkem září vždy vzroste – na trh přicházejí čerství absolventi, kteří si ještě dopřáli prázdniny a končí hlavní letní turistické sezóna. Letos je situace jiná – turistická sezóna se příliš nekonala a práci hledají i lidé z oborů, které utlumila koronakrize. Dokonce se do republiky vracejí lidé, kteří dříve pracovali v zahraničí – hlavně v restauracích, ubytovacích zařízeních a v turistickém průmyslu vůbec. Číst dál »

16. září 2020

Lidé opouštějí některé profese kvůli nejistotě

Změny na trhu práce za poslední půlrok jsou opravdu výrazné, koronakrize zamíchala kartami. Téměř v hybernaci jsou obory navázané na cestovní ruch, v útlumu je automobilový průmysl, s obavami do budoucna hledí i v segmentech jako kultura, zábavní služby apod. Nejistota panuje v gastronomii, část kuchařů a číšníků si našla práci v jiném odvětví a má obavy se vracet. Číst dál »