Tiskové zprávy

15. listopadu 2021

Jak změnili čeští zaměstnavatelé benefity podle analýzy portálu Platy.cz?

Zeštíhlujete benefity nebo je naopak nabízíte většímu množství zaměstnanců? Firmy sice racionalizují jejich nabídku, ale množství lidí, kteří nějaké benefity dostávají, se zvyšuje. Ubylo firemních akcí, méně zaměstnanců dostává i příspěvky na vzdělávání. Které benefity jsou nyní žádané a co nového obohacuje nabídku benefitů? Číst dál »

10. listopadu 2021

Veletrh práce Profesia days byl i přes covidové zeštíhlení úspěšný, práci sem přišly hledat tisíce zájemců

Veletrh práce Profesia days letos proběhl s respektem ke všem pandemickým opatřením ve skromnější podobě, reakce návštěvníků i vystavovatelů ale potvrdily neutuchající zájem o kontaktní podobu akce propojující zaměstnavatele a potenciální zaměstnance. Odborná sekce HR days přinesla inspiraci v řadě oblastí, které v současné době rychlých zvratů řeší HR profesionálové z českých i nadnárodních firem. Číst dál »

Aktuality

29. září 2021

Je virtuální vzdělávání trendem budoucnosti?

Virtuální vzdělávání – ano či ne? Na jednu stranu je to moderní a efektivní způsob školení a vzdělávání, na druhou stranu řada expertů tvrdí, že on-line vzdělávání není tak efektivní – prostě školeným toho méně uvízne v paměti. A hlavně – podle porovnání, které provádí mezinárodní společnosti ROI Institut, u on-line školení dochází k problémům ve chvíli, kdy mají být získané poznatky aplikované v praxi. Proč tomu tak je? Číst dál »

28. září 2021

Databáze životopisů: 9 tipů, jak ji využít naplno

Databáze životopisů může být vaším skvělým pomocníkem. Můžete ji využít na vyhledávání vhodných kandidátů na otevřené pozice, získání přehledu o volných uchazečích na trhu práce či vytvoření poolu kvalifikovaných kandidátů. Připravili jsme tipy, které vám s ní ulehčí práci. Číst dál »

27. září 2021

Co zaměstnance motivuje a co je štve? Co mladí očekávají od zaměstnavatelů? Odpovědi hledejte na HR days 2021

HR days nabídnou HR profesionálům ucelený přehled o tom, co se v současné době na pracovním trhu děje. Jako profesionální sekce tak doplňují veletrh práce Profesia days. Letos navíc souběžně s těmito akcemi proběhne v pražských Letňanech i konference HR Chytře pořádaná Hospodářskou komorou. 6. a 7. října se tak můžete těšit na největší HR událost roku pro personalisty. Číst dál »

Blog

17. června 2021

Tohle vám hrozí, pokud pracujete „na černo“

Dříve či později se také můžete setkat s otázkou, zda si máte najít dočasnou práci s platnou smlouvou, nebo se pokusit přejít do „podzemí“. Vysvětlíme vám nevýhody takové nelegální práce a sankce, které vám mohou hrozit. Stručně vám také vysvětlíme výhody dočasné práce s řádně podepsanou smlouvou. Číst dál »

29. května 2021

Jak zvládnout pohovor? Vyzkoušejte tyto řečnické techniky

Vaše praxe a zkušenosti uvedené ve vašem životopisu zapůsobily a díky nim jste dostali pozvánku na pohovor. Už nejde jen o to, co umíte, ale také jak umíte přesvědčit. Na pomoc vám přinášíme tipy na zlepšení veřejného projevu a jak je použít při pracovním pohovoru. Číst dál »