Tiskové zprávy

18. března 2022

Aktuální průzkum – chtějí české firmy zaměstnat běžence z Ukrajiny? Ve kterých oborech je o ně zájem?

Jako pracovní portál jsme se v souvislosti s ukrajinským válečným konfliktem rozhodli usnadnit běžencům situaci v oblasti, kde to umíme nejlépe – nabídnout jim pomoc při hledání práce. Zároveň jsme realizovali mimořádný průzkum HR Pulse zaměřený na ochotu a připravenost českých firem zaměstnávat běžence z Ukrajiny. Číst dál »

Aktuality

21. března 2022

Životní náklady prudce rostou, jaká část zaměstnanců v ČR je už nezvládá pokrýt?

První čtvrtletí letošního roku je charakteristické prudkým nárůstem základních životních nákladů. Růst cen energií, zdražování potravin, rekordní ceny pohonných hmot. Dopady covidové krize dále prohloubí ještě následky válečného konfliktu na Ukrajině. Anketa na stránkách Profesia.cz ukázala, jaké procento zaměstnanců v ČR má již nyní problém hradit své životní náklady. Číst dál »

Blog

28. dubna 2022

Práci si můžete najít i bez životopisu

Některé firmy nepotřebují životopisy a motivační dopisy, aby uchazečům o zaměstnání nabídly pracovní pozici. Potřebují hlavně lidi, kteří mají chuť pracovat. Proto ve společnosti Profesia dáváme těmto firmám a lidem možnost reagovat na nabídky práce bez životopisu. Číst dál »

5. ledna 2022

Jaký by měl být životopis, který vás dostane na pohovor?

Jak neuvíznout v záplavě všech uchazečů, kteří se ucházejí o stejnou atraktivní pracovní nabídku jako vy? Dokážete zaujmout motivačním dopisem a životopisem tak, aby vás personalista pozval na pohovor? Určitě ano. Přistupujte však k tomuto úkolu zodpovědně a pomozte si našimi radami. Číst dál »

23. listopadu 2021

Dají se soft skills naučit?

Paradoxem kurzů měkkých dovedností je, že nejvíce si z nich odnášejí ti, kteří je nejméně potřebují. Jde o lidi, kteří již měkké dovednosti na určité úrovni ovládají nebo k nim mají dobré předpoklady. Ale co když jste soft skills nikdy cíleně netrénovali a máte pocit, že se v nich potřebujete zlepšit? Dají se soft skills naučit? Přečtěte si náš článek. Číst dál »