20. září 2019

Návštěvníky na Profesia days táhne přímý kontakt se zaměstnavateli i užitečné kariérní rady

Profesia days se blíží, již za měsíc ve středu 23. a čtvrtek 24. října otevřou své brány v areálu výstaviště v pražských Letňanech. I když nezaměstnanost je v České republice opravdu na minimálních hodnotách, má akce co nabídnout. Z veletrhu práce se změnila ve festival příležitostí, a to jak pro návštěvníky, tak vystavovatele. Na co se mohou těšit letos?

Příležitost vybrat si zaměstnavatele

Průzkum na loňském ročníku Profesia days ukázal, že návštěvníky stále nejvíc láká možnost přímo hovořit s HR manažery vystavujících firem, kterých i letos bude více než stovka. Profesia days jsou jedinečnou příležitostí na jednom místě a bez stresu kontaktovat potenciální zaměstnavatele a ověřit své reálné šance na trhu práce. Pro vystavující firmy jsou pak Profesia days nejen šancí prezentovat se jako zajímavý zaměstnavatel, ale také porovnat svou HR politiku s jinými společnostmi a s kolegy diskutovat řešení konkrétních problémů, s nimiž se aktuálně potýkají.

Inspirace pro osobnostní rozvoj

Nedílnou součástí Profesia days je bohatá nabídka přednášek inspirativních osobností ze všech sfér života – od úspěšných podnikatelů přes významné kouče a motivátory, sportovce, umělce, cestovatele, až po lidi se silným životním příběhem. Letos to bude například Dan Přibáň, který ve žlutém trabantu objel už celý svět, sportovní komentátor Robert Záruba, Lékař bez hranic Tomáš Šebek nebo influencer, výtvarník a satirik Tomáš Břínek “TMBK“, známý satirickými kolážemi, v nichž si střílí z politiků.

Zajímavé workshopy a poradenství

Čím dál tím větší pozornost návštěvníků přitahují odborné konzultace a kariérní poradenství. A také přednášky zaměřené na konkrétní situace, s nimiž se uchazeč o nové místo setkává – například správný odhad vlastní ceny na trhu práce, sebeprezentaci, příležitosti a rizika, které jsou spojené s „přetopeným“ trhem práce, ale například i volbu vhodného oblečení na výběrové řízení. Další blok prezentací se zaměří na osobnostní rozvoj – techniky pro lepší zapamatování informací, práci s myslí i tělem z pohledu psychosomatiky nebo zvládání krizových situací v životě.

Nebude chybět ani testovací zóna, kde mohou návštěvníci prověřit své jazykové dovednosti nebo znalost práce na počítači.

Tím ale výčet aktivit nekončí – na Profesia days bude možné zajít do start-up zóny, kde se představí řada úspěšných projektů. Zájemci zde také získají informace o tom, jak se takový start-up rozjíždí, s jakými problémy se potýká, a na co si mají dát pozor, pokud se do tohoto typu podnikání chtějí sami pustit.

Profesia days 2019 proběhnou ve dnech 23. a 24. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Informace o programu a další informace jsou k dispozici na www.profesiadays.cz.