17. června 2021

Tohle vám hrozí, pokud pracujete „na černo“

Dříve či později se také můžete setkat s otázkou, zda si máte najít dočasnou práci s platnou smlouvou, nebo se pokusit přejít do „podzemí“. Vysvětlíme vám nevýhody takové nelegální práce a sankce, které vám mohou hrozit. Stručně vám také vysvětlíme výhody dočasné práce s řádně podepsanou smlouvou. Číst dál »
29. května 2021

Jak zvládnout pohovor? Vyzkoušejte tyto řečnické techniky

Vaše praxe a zkušenosti uvedené ve vašem životopisu zapůsobily a díky nim jste dostali pozvánku na pohovor. Už nejde jen o to, co umíte, ale také jak umíte přesvědčit. Na pomoc vám přinášíme tipy na zlepšení veřejného projevu a jak je použít při pracovním pohovoru. Číst dál »
28. dubna 2021

Introverti na trhu práce: jak přistupovat ke kariéře, když dáváte přednost tichu a samotě?

Současné pracovní prostředí je stále orientováno převážně na extroverty a jejich způsob fungování. Velké otevřené kanceláře, pravidelné (předcovidové) osobní schůzky, prezentace klientů, spousta telefonátů a zasedací místnosti s průhledným sklem. Mysl orientovaná dovnitř, která zvládne jen určité množství podnětů, je tak zahlcena. Jak si jako introvert vybudovat kariéru v takovém prostředí? Číst dál »
3. dubna 2021

Čerpání zákonné dovolené a náhradního volna

Právo na odpočinek od práce je ústavním právem. Zákoník práce popisuje, jak ji vykonávat. Přestože právo na dovolenou náleží zaměstnancům, je to váš zaměstnavatel, kdo určuje, kdy si můžete dovolenou vzít. Musí však zohlednit vaše oprávněné zájmy. Číst dál »
27. března 2021

Právní aspekty práce z domova

Práce na dálku je specifický způsob práce, kdy zaměstnanec nemusí pravidelně navštěvovat pracoviště svého zaměstnavatele. Zaměstnanec může celou práci nebo její část vykonávat z pohodlí svého domova nebo například z kavárny. Číst dál »
26. března 2021

Kariérní pauza nemusí být problém: Zjistěte, jak ji co nejlépe využít

Přestože přerušení kariéry pomalu přestává být výjimkou potvrzující pravidlo, náboráři na něj stále pohlížejí s nedůvěrou, zejména pokud jej uchazeč zamlčí nebo dostatečně nevysvětlí. Pokud hledáte nové zaměstnání po přerušení kariéry a obáváte se stigmatizace na trhu práce, přečtěte si, jak můžete dát vaší přestávce v životopisu smysl. Číst dál »