11. února 2019

Výběr studentských a HR akcí i veletrhů, na nichž se s námi letos potkáte

V průběhu celého roku se postupně objevíme na mnoha zajímavých studentských veletrzích a akcích určených HR odborníkům. I letos jsme partnery odborných HR konferencí, které vynikají svým poselstvím. Vyrážíme na veletrhy práce po celé republice a největší festival příležitostí sami pořádáme. Kde se s Profesií můžete letos potkat?

Veletrhy

Další akce a konference

Business Brunch® – Myslet znamená děkovat, aneb jak mít v hlavě pořádek

Kdy: březen 2019
Kde: Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, Bratislava, Praha, Brno
Informace o akci: www.motivp.com/event/business_brunch
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Jeden filozof kdysi napsal, že myslet znamená děkovat a pravdou také je, že myšlení je dar, o který je třeba se starat. Jak tedy neopomenout žádnou jeho stránku, když existuje hned několik různých druhů myšlení? Například kritické, pozitivní, kreativní, strategické… Vneseme do toho trochu struktury a praktičnosti. Jak být ve svém myšlení pořádkumilovný a zároveň neomezený? Jak řešit složité problémy v práci, ale třeba i v osobním životě? Představíme si metodu design thinking, co to vůbec je? Jaký je rozdíl mezi myšlením manažera a odborníka? Více

Úspěšná asistentka manažera

Kdy: 14. března 2019
Kde: Sněmovní 7, Praha 1 – Malá Strana
Informace o akci: http://asistentkamanazera.cz/
Organizátor: Top Vision, s.r.o.

Za každým úspěšným mužem stojí žena. A za každým úspěšným manažerem stojí jeho asistentka. 13. ročník konference se bude orientovat především na sebeprezentaci, sebeprosazení a sebeorganizaci. Asistentky získají praktické tipy, jak elegantně a efektivně komunikovat v každé situaci, jak naplánovat event, na který se nezapomíná, nebo jak se oblékat nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Součástí akce bude i beauty bar, v němž se asistentkám budou věnovat profesionální vizážistky.

Konference Equal Pay Day

Kdy: 29. – 30. 3. 2019
Kde: Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 945/33, Vysočany, 190 00 Praha
Informace o akci: www.equalpayday.cz
Organizátor: Business & Professional Women CR

Událost, která upoutává pozornost na ženy, byznys a férové odměňování netradičním způsobem, se koná už podesáté v Praze. 90 mimořádných osobností, nejen z Česka. Autentické diskuse, nezapomenutelná atmosféra, inspirace u mentoringových stolů a networkingová Beefeater Pink Party. Dva dny, které mění týdny, měsíce i roky. Více

Výroční konference HR Know How: Engagement a výkonnost v digitální éře

Kdy: 9. 4. 2019
Kde: Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR, Vídeňská 1083, Praha 4
Informace o akci: www.pmf-hr.com/22416-2
Organizátor: People Management Forum

Konference představí příklady té nejlepší praxe na trhu a přinese inspiraci pro roli HR. Atraktivitu konference podtrhne zahraniční řečník a zajímaví hosté. Součástí jsou workshopy a panelová diskuse na téma Trh tlačí na platy. Co s tím? Zkušenosti s odměňováním na přehřátém trhu práce. V programu mimo jiné zazní:

  • Klíčové faktory pro rozvoj engagementu
  • Employee Experience – propojená zaměstnanecká zkušenost posiluje angažovanost lidí a výkonnost podniku
  • Transformace HR aneb jak motivovat k seberozvoji a leadershipu
  • V čem spočívá zakopaný pes – jak mít nadšené a motivované lidi
  • Data a HR

Registrace ZDE

Profesia days Brno 2019

Kdy: 11. 4. 2019
Kde: Výstaviště Brno
Informace o akci: www.profesiadays.cz
Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

Festival příležitostí Profesia days přichází poprvé do Brna. Jednodenní festival bude plný nápadů, českých projektů a osobností na světové úrovni představených v doprovodném programu i odborných přednáškách. Potkáte zde šikovné lidí hledající různé pracovní a vzdělávací příležitosti.

Profesia days jsou místem pro setkávání široké veřejnosti se zaměstnavateli z celé České republiky i ze zahraničí. Oběma stranám přináší možnost prezentovat se, získat okamžitou zpětnou vazbu a dozvědět se více o sobě navzájem. Vystavovatelé zde tak mohou nejen zvýšit povědomí o firmě a její kultuře, oslovit různé cílové skupiny, ale také navázat osobní či profesní kontakty.

Business Brunch® – Jak to dělat jinak, aneb „Otočte svou loď“

Kdy: květen 2019
Kde: Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, Bratislava, Brno, Praha
Informace o akci: www.motivp.com/event/business_brunch
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Různé zvyky, rutiny, zkušenosti a přesvědčeni, že jsme to dělali vždycky takhle a skvěle to fungovalo, vytváří limity, které nám nedovolí vyjít za rámec, zkusit něco nového, neotřelého. Otočit svou loď znamená dělat věci jinak. Co všechno můžeme dělat jinak? Jak jinak druhé vést a motivovat, když si už nevystačíme s tradičním managementem? Budeme vycházet z knihy Davida Marqeta, který i z té nejhorší ponorky ve flotile udělal špičkové plavidlo. Představíme vám příběh o vedení plný změn, které jsou často k posunu nezbytné. Více

Business Forum: Dopad technologií a robotizace na pracovní týmy

Kdy: 29. 5. 2019
Kde: ArcelorMittal Ostrava a.s., Vratimovská 689, Ostrava
Organizátor: People Management Forum

O vlivu digitalizace a robotizace na změny v pracovním procesu se v posledních letech hovoří v souvislosti s Průmyslem 4.0. Méně pozornosti se ale zatím věnuje konkrétním dopadům robotizace na změny v práci a kompetencích pracovních týmů, které budou s roboty úzce spolupracovat. Jaké dopady to bude mít na řízení týmů a co to znamená pro HR? Dozvíte se na ostravském Business foru, které organizuje People Management Forum.

Lead & Learn + Sell & Score

Kdy: 30. května 2019
Kde: Vnitroblock, Tusarova 31, Praha – Holešovice
Informace o akci: www.leadandlearn.cz
Organizátor: Top Vision, s.r.o.

Dvě velké konference v jednom dni a na jednom místě. Lead & Learn představí nejnovější trendy v leadershipu, Sell & Score prozradí, jak prodávat v digitální době. Lídr by měl nejen vést, měl by vystupovat jako kouč, který identifikuje talenty a podporuje jejich rozvoj, a vizionář, který sleduje trendy a předvídá budoucí vývoj. Obchodník by měl být tam, kde jsou všichni jeho potenciální zákazníci, tedy online. Úspěšní lidé z praxe budou sdílet své inspirativní success stories.

Business Forum: Firemní kultura a komunikace

Kdy: 11. 9. 2019
Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno
Organizátor: People Management Forum

Firmy stále řeší nedostatek zaměstnanců. Nesmějí ale zapomínat, že přijaté lidi potřebují i udržet. Pro to jsou nejdůležitější atmosféra a vztahy ve firmě a také kompetence, které lidem management přidělí. Součástí firemní kultury je totiž otevřená komunikace založená na důvěře a uznávaných hodnotách a pravidlech. Jaké zkušenosti s náborem a retencí lidí mají úspěšné firmy? Proč lidé odcházejí, když komunikace nefunguje? Budeme je sdílet s vámi na Business foru v Brně.

Legislativní forum

Kdy: 24. 9. 2019
Kde: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 7, Praha 1
Organizátor: People Management Forum

Jaké jsou novinky v pracovním právu? Co to znamená pro legislativní praxi ve firmách? Co se v pracovní legislativě chystá podle zástupců ministerstev a prestižních advokátních kanceláří? Sdílení aktuálních případů z pracovního práva a interpretace nové pracovně právní legislativy na příkladech z praxe.

Business Brunch® – Člověk pánem virtuální reality a dalších technologií

Kdy: září/říjen 2019
Kde: Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, Bratislava, Praha, Brno
Informace o akci: www.motivp.com/event/business_brunch
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Moderní technologie současné doby ovlivňují náš každodenní život. Jak poznáváme svět, jak se učíme novým věcem… Kde všude se budeme moci v oblasti HR potkat s virtuální realitou? Co vlastně znamenají pojmy digitální ekonomika a digitální HR? Co je cílem a co naopak prostředkem či nástrojem? Více

Profesia days Praha 2019

Kdy: 23. – 24. 10. 2019
Kde: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany
Informace o akci: www.profesiadays.cz
Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

Festival příležitostí Profesia days je místem pro setkávání široké veřejnosti se zaměstnavateli z celé České republiky i ze zahraničí. Oběma stranám přináší možnost prezentovat se, získat okamžitou zpětnou vazbu a dozvědět se více o sobě navzájem. Vystavovatelé tak mohou nejen zvýšit povědomí o firmě a její kultuře, oslovit různé cílové skupiny, ale také navázat osobní či profesní kontakty. Návštěvníci oceňují širokou škálu pracovních nabídek a možnost přímého kontaktu se zaměstnavateli i rozsáhlou poradenskou zónu. Akce tak představuje pro zaměstnavatele i zaměstnance možnost získat řadu informací ze všech oblastí trhu práce, konfrontovat své představy v přímém kontaktu s reálnými lidmi a načerpat inspiraci od zajímavých lidí představených v doprovodném programu i odborných přednáškách.

HR days 2019

Kdy: 23. – 24. 10. 2019
Kde: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany
Informace o akci: www.hrdays.cz
Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

Na odborném veletrhu jsou vítáni všichni, které baví práce v HR oblasti, hledají inspiraci, prostor pro networking, vzděláváni, nebo nové partnery na podnikání. HR days každoročně navštěvuji HR manažeři, HR business partneři, recruiteři i majitelé firem, kteří si uvědomují, že lidé jsou tím nejdůležitějším článkem v každé společnosti.
Oslovte i Vy osobně ty správné lidi mezi návštěvníky veletrhu:

  • HR manažery připravené reagovat na nové trendy
  • Personalisty s chutí vzdělávat se
  • Školitele a kouče odhodlané inspirovat se
  • Jednatele společností a manažery, kteří hledají efektivní řešení
  • Experty a specialisty otevřené novým spolupracím

Konference Světová laboratoř lídrů: Revoluce na trhu práce

Kdy: listopad 2019
Kde: Praha
Organizátor: People Management Forum

Analýzy trendů na trhu práce, zkušenosti z náboru a retence zaměstnanců, jaké profese budou nejvyhledávanější, kde brát kvalifikované lidi na už vybraném trhu práce, zaměstnávání cizinců, práce s talenty a spolupráce se školami. Profese budoucnosti. Značka zaměstnavatele stále přitahuje ty nejlepší.

Business Brunch® – Business a filozofie

Kdy: prosinec 2019
Kde: Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, Bratislava, Brno, Praha
Informace o akci: www.motivp.com/event/business_brunch
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Dříve byl člověk myšlenky a činu v jedné osobě. Postupem času si však lidé činu vystačili s myšlenkami jiných a naopak lidé myšlenky nemuseli dokládat svou filozofii pozorovatelnými činy. Potřebují být vůbec dnes lidé činu (tedy manažeři) i filozofy? Nebo se business a filozofie míjí, protože jsou to úplně jiné světy? Zabýváme se vůbec v organizacích pojmy jako jsou realita, omyl, hodnota, individualita a rozdíl? Všechno jsou to vlastně filozofické pojmy, se kterými nelze zacházet nahodile. Potřebujeme být srozumitelní a konzistentní. Proč musí být manažer také filozofem? Potřebujeme domýšlet, že když jsme zaměřeni výhradně na jedno, tak tím vylučujeme druhé. Například nemůžeme na jedné straně tvrdit, že lidi jsou pro nás na prvním místě a na straně druhé říkat, že každý je nahraditelný. Těmito dvěma tvrzeními si odporujeme, stáváme se nedůvěryhodnými a jsme špatnými filozofy. Více