22. října 2018

Veletrhy HR days a Profesia days jsou za dveřmi

Veletrhy HR days a Profesia days se blíží: již v prvním listopadovém týdnu zde můžete zjistit, co hýbe současným trhem práce a načerpat informace i inspiraci. Na co se můžete těšit letos?

Program HR days zahrnuje řadu zajímavých témat, která lze shrnout do několika okruhů: Práce v průmyslu 4.0, Kompetence budoucnosti, Proměny leadershipu, Job Rotace, Age Management a motivace jednotlivých generací ve firmě, Trendy v odměňování, Zaměstnávání cizinců ze třetích zemí a našich lidí v zahraničí, Aktuality a otazníky z legislativy. Aktuální program přednášek a další informace najdete na www.hrdays.cz.

Zajímavým zdrojem inspirace i pro HR profesionály jsou také prezentace zajímavých osobností, které po celou dobu veletrhu probíhají na hlavním pódiu Profesia days. Kdo zde vystoupí letos?

Vybudovat velkou firmu od nuly není žádná legrace. Jaké chyby dělají téměř všechny start-upy a jak se jim vyhnout? Nejen o tom pohovoří zkušený investor Ondřej Bartoš, jehož mnozí znají z investiční TV show Den D. Představí se také ilustrátorské eso a zakladatel vizuálního studio DRAWetc, Vladimír Strejček. Ten kromě jiného zorganizoval mezinárodní ilustrátorskou soutěž RawArtWresling, produkčně se podílel na více než 6000 realizací kreativních zakázek a se svým týmem uvedl do praxe licencování ilustrací na českém trhu. Jeho specialitou je tzv. sketchnoting, tedy ilustrovaný zápis z kongresů a přednášek. Jakou cenu má spokojenost? Odpověď nabídne Tomáš Voděnka, zakladatel IT společnosti Inventi, který se nebál opustit i finančně zajímavá místa a dělat to, co mu přináší vnitřní uspokojení.

Chybět nebudou ani přednášky zaměřené na osobnostní růst. Mnozí lidé mají dobré odborné předpoklady, ale neprosadí se proti dravějším kolegům, s podobným problémem často bojují i v soukromých vztazích. Co s tím? Poradí Jaroslav Homolka, kouč reprezentantů ČR v bojových sportech a autor systému výcviku osobnostních disciplín #PREDATORECODE. Jak zjistit, na co se hodím a stát se úspěšným? Nejen o tom bude mluvit osobnostní kouč Aleš Kalina, který tvrdí, že odhalení talentových složek každého z nás má zásadní vliv na volbu správné práce. A že je nutné poznat své strachy, které nás drží u práce, ve které nejsme šťastní. Jak spolu souvisí vyhoření, vnitřní motivace a sebepoznání? To ve své přednášce vysvětlí Tomáš Zetek, spoluzakladatel projektu Mentalnifitko.cz.

Výrazně zastoupeni budou sportovci. Začněme olympioniky: nejen o své cestě k vrcholovému sportu, kterému se i přes vrozený fyzický hendikep rozhodl věnovat, přijde promluvit paralympijský plavec Arnošt Petráček, který v Riu získal zlatou olympijskou medaili. O své zkušenosti se podělí také Petr Koukal, který porážel soupeře na badmintonových kurtech, ale svedl také vítězný boj se zákeřnou chorobou. Kromě jiného bude mluvit o projektu STK pro chlapy, jímž se snaží upozornit na výrazné společenské tabu mužského zdraví a důležitost preventivních prohlídek. Fanoušky automobilového sportu jistě zaujme Martin Macík z týmu Big Shock Racing, který se již 15 let zúčastňuje nejnáročnějšího závodu na světě – Rallye Dakar a dalších maratónských motoristických soutěží.

Další informace o Profesia days najdete na www.profesiadays.cz.