19. července 2022

Profesia days a HR days proběhnou 12. a 13. října v Praze

Naše veletrhy Profesia days a HR days se letos uskuteční ve druhém říjnovém týdnu. Nabídnou možnost přímo oslovit zájemce o práci, získat informace o představách studentů o jejich pracovním uplatnění, pohovořit s kolegy z jiných společností i se špičkami v HR oboru u nás. Odborná sekce HR days se bude věnovat například novým úlohám personalistů, vývojovým trendům na trhu práce nebo změnám, které do oboru vnáší digitalizace a automatizace. Obě propojené události, které jsou největší HR akcí svého druhu v České republice, se budou konat již tradičně na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

Přímý kontakt s uchazeči o práci i inspirativní osobnosti

Profesia days, určené pro veřejnost, nabídnou prezentujícím firmám i institucím možnost setkat se s tisícovkami návštěvníků, kteří na veletrh přijdou hledat práci, nové možnosti kariérního růstu či zmapovat možnosti na trhu práce. Nejen návštěvníci, ale také vystavovatelé budou moci načerpat informace o všem důležitém, co se v současné době na trhu práce děje a získat inspiraci pro svou vlastní praxi a další směřování. Součástí akce bude rozsáhlá poradenská zóna se zajímavým doprovodným programem, v jehož rámci budou probíhat přednášky, prezentace zaměřené na kariérní i osobnostní rozvoj, různé aspekty trhu práce a konkrétní problémy, které jej v současné době ovlivňují.

Profesia days: návštěvníci všech věkových i kvalifikačních skupin

Pro potenciální vystavovatele je důležité, jací návštěvníci na veletrh práce přijdou. Mohou počítat s řádově tisícovkami lidí ze všech věkových i kvalifikačních skupin. Veletrh navštěvují nejen ti, kteří aktuálně hledají zaměstnání, ale i lidé, kteří mapují své možnosti na trhu práce – ti tvořili v posledním ročníku 34 % návštěvníků. Akce je velkou příležitostí navázat kontakt s nejmladší generací vstupující na trh práce, další třetinu návštěvníků totiž představovali studenti a čerství absolventi. Z hlediska dosaženého vzdělání jsou nejpočetnější skupinou vysokoškoláci (46 %), středoškoláků je 39 %. Na Profesia days návštěvníky podle odpovědí z dotazníků láká především možnost načerpat informace o zaměstnavatelích či přímo získat práci. Velkou část ale přitahují zajímavé informace z přednášek a doprovodných akcí. Jde tedy především o lidi, kteří se aktivně zajímají o svůj kariérní rozvoj. Vstup bude pro veřejnost opět zdarma, stačí se pouze registrovat zde.

HR days: exkluzivní informace o vývoji na trhu práce

Spolu s veletrhem práce pro širokou veřejnost se bude konat rovněž odborná akce HR days. Nabídne přehled o aktuálních problémech současného trhu práce, způsobech jejich řešení v jiných firmách a především možnost sdílet zkušenosti s kolegy. Letos se bude mluvit například o problematice řízení a motivace zaměstnanců pracujících částečně z domova, nových formách náboru zaměstnanců, fenoménu wellbeingu, ale i měnící se úloze a odpovědnosti personalistů. Na HR days budou zveřejněny také exkluzivní výsledky a data z výzkumu trhu práce, informace o změnách v oblasti benefitů i legislativních změnách, které nás v příštím roce čekají.

Pokud máte zájem stát se vystavovatelem/partnerem Profesia days nebo HR days, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu [email protected] či telefonu 221 419 767.

Více informací postupně přibývá na webových stránkách www.profesiadays.cz a www.hrdays.cz.