28. srpna 2018

Profesia.cz na odborných HR akcích a konferencích

Profesia.cz již tradičně spolupracuje s organizátory řady odborných konferencí a sympozií, nebude tomu jinak ani po zbytek tohoto roku. Naším cílem je být s klienty nejen ve virtuálním, ale i v živém kontaktu: vnímat potřeby těch, kteří prostřednictvím našeho portálu hledají práci, ale i firem, které u nás inzerují volné pracovní pozice. Proto kromě organizace vlastních veletrhů Profesia days a HR days spolupracujeme i na řadě dalších akcí po celé republice.

Kde se s námi můžete do konce roku potkat?

MotivP Business Brunch – Rozhodování v dilematických situacích

Kdy/kde: Plzeň 4. 9. 2018 (Divadlo Dialog), Praha 5. 9. 2018 (Francouzský Institut), Hradec Králové 6. 9. 2018 (Kongresové centrum Aldis), Ostrava 18. 9. 2018 (Klub Akord), Brno 25. 9. 2018 (Impact Hub Brno), Bratislava 27. 9. 2018 (Štúdio L+S)

Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Aniž si to uvědomujeme, jsme stavěni před nějaké dilema každý týden. Jak často se ocitáme v situaci „buď – anebo”? Ano, černobílé myšlení nám situaci zjednodušuje. Někdy k našemu prospěchu, někdy naopak. Proč je nám nakonec bližší košile než kabát? Jaká je vlastně role dilemat v našem životě a proč je potřebujeme mít i v organizaci? Jak můžeme smířit dilema morálky a seberealizace? Je to vůbec dilema? Budeme si představovat dilemata jako nástroj individuálního a organizačního rozvoje.

 

BUSINESS FORUM – Kouzlo mezigenerační spolupráce a nový svět práce

Kdy: úterý 11. září 2018, 9 – 15 hodin

Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno

Informace o akci: http://www.pmf-hr.com/19921-2/

Organizátor: People Management Forum

Jak to vypadá, když děti šéfují svým rodičům? Co je agilita a mohou mladí poučit starší kolegy a manažery? Jak se řeší nástupnictví a práce s talenty v éře digitalizace a robotizace? Panelová diskuse se zaměří na age management a na bariéry, předsudky a stereotypy, které brání mezigenerační spolupráci ve firmách.

Zástupci úspěšných firem budou sdílet své zkušenosti s tím, proč či jak podporovat a rozvíjet spolupráci mezi různými generacemi na pracovišti. Vystoupí zástupci významných společností: Honeywell, LIKO-S, Foreigners, Moneta, GE Aviation, ČSOB, start up Flowmon a další.

 

KONFERENCE EMPLOYER BRANDING EXPERIENCE 2018 – 2. ročník

Kdy: čtvrtek 20. září 2018, 9 – 18 hodin (od 8:00 registrace)

Kde: La Fabrika – Slévárna (Přístavní 22, Praha)

Informace o akci: http://brandexperience.cz/

Organizátor: 1. VOX a.s.

Letošními řečníky budou lídři z velkých firem (korporací), kterým se daří získávat ty správné lidi, zvyšovat jejich zapojení a snižovat fluktuaci.

Přijďte si pro inspiraci od zkušených lídrů, kteří trpělivou prací krok za krokem budují značku.

LEGISLATIVNÍ FORUM –  Nástup nových trendů v pracovní legislativě

Kdy: úterý 25. září 2018, 9 – 13 hodin

Kde: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 529/7, Praha 1 – Malá Strana

Informace o akci: http://www.pmf-hr.com/20184-2/

Organizátor: People Management Forum

O aktuálních tématech pracovního práva budou hovořit zástupci státní správy, zástupci advokátních kanceláří a firem. O nástupu nových trendů v pracovní legislativě promluví Doc. JUDr. Petr Hůrka, Ph. D., náměstek pro řízení sekce legislativy, Ministerstvo práce a sociálních věcí. Změny v legislativě související s aktivní politikou zaměstnanosti, trhem práce a zaměstnavatelů představí zástupce Generálního ředitelství Úřadu práce ČR. Těšit se můžete i na další zajímavá témata a panelovou diskusi.

 

Job Fair MSV 2018

Kdy: čtvrtek 4. října 2018

Kde: v Pavilonu A2 na Brněnském výstavišti, tradičně při Mezinárodním strojírenském veletrhu

Informace o akci: http://www.jobfairmsv.cz/

Organizátor: ALFA FAIRS s.r.o.

Veletrh Job Fair MSV již po osmé nabídne volná pracovní místa, brigády, stáže a trainee programy pro studenty i absolventy technických středních i vysokých škol. Bohatý doprovodný program a spoustu dalšího.

 

Konference Světová laboratoř lídrů: HR v době R.U.R: Bude robotizace návratem k humanizaci?

Kdy: úterý 23. října, 9 – 16.30 hodin

Kde: Ústav molekulární genetiky AV ČR, Vídeňská 1083, Praha

Informace o akci: http://www.pmf-hr.com/hr-konference-svetova-laborator-2018-2/

Organizátor: People Management Forum

Konference bude změřena na robotizaci a digitalizaci a jejich dopady na roli HR a lidí ve firmách. Robotizace obecně nám pomáhá vrátit se k humanitě. HR a manažeři by měli díky tomu, že roboti převezmou stereotypní činnosti, získat víc prostoru pro práci a komunikaci s lidmi, bude to chtít stále se učit a pracovat na sobě, budeme se učit novým dovednostem, spolupráci s roboty, ale i spolupráci s nastupujícími generacemi. Pro HR budou klíčové schopnosti: inovativní myšlení, empatie, schopnost rozhodovat, emoční inteligence, tu roboti nemají. A budeme se učit pomocí nových technologií, opět i s roboty. Robotizace současně znamená zlidštění HR.

 

Profesia days 2018

Kdy: 7. – 8. 11. 2018

Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany

Informace o akci: https://profesiadays.cz/

Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

Veletrh Profesia days je místem pro přímé setkávání široké veřejnosti se zaměstnavateli. Oběma stranám přináší možnost prezentovat se, získat okamžitou zpětnou vazbu a dozvědět se navzájem o sobě více. Vystavovatelům nabízí nejen možnost zvýšit povědomí o své značce, oslovit různé cílové skupiny na jednom místě, ale také navázat osobní či profesní kontakty. Návštěvníci oceňují širokou škálu pracovních nabídek a možnost přímého kontaktu se zaměstnavateli. Společně s námi vystavovatelé vytvářejí prostředí plné informací, které si u veřejnosti získalo velkou oblibu.

 

Odborný veletrh a konference HR days 2018

Kdy: 7. – 8. 11. 2018

Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany

Informace o akci: www.hrdays.cz

Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

Na odborném veletrhu jsou vítáni všichni, které baví práce v HR oblasti, hledají inspiraci, prostor pro networking, vzděláváni nebo nové partnery na podnikání. HR days každoročně navštěvuji HR manažeři, HR business partneři, recruiteři i majitelé firem, kteří si uvědomují, že lidé jsou tím nejdůležitějším článkem v každé společnosti.

Oslovte i Vy osobně ty správné lidi mezi návštěvníky veletrhu:

  • HR manažery připravené reagovat na nové trendy
  • Personalisty s chutí vzdělávat se
  • Školitele a kouče odhodlané inspirovat se
  • Jednatele společností a manažery, kteří hledají efektivní řešení
  • Experty a specialisty otevřené novým spolupracím

 

KONFERENCE DAŇOVÝ ŘÁD 2018 – XVIII. ročník procesního daňového práva

Kdy: 12. – 13. 11. 2018

Kde: HOTEL OLYMPIK – ARTEMIS, U Sluncové 14, Praha 8

Informace o akci: http://www.vox.cz/dalsi-sluzby/konference-danovy-rad-2018.html

Organizátor: 1. VOX a.s.

Konference s mnohaletou tradicí je zaměřená na správu daní. Již tradičně se bude zabývat nejaktuálnějšími spornými otázkami mezi daňovými subjekty a státní správou. V letošním osmnáctém ročníku podchytíme aktuální témata, která jsou předmětem diskuzí odborné veřejnosti. Pokračujeme v tradici předcházejících dvou ročníků, kdy u vybraných témat nabízíme namísto samostatného přednášejícího dva lektory z „opačných stran barikády“ (soudce, daňový poradce, pracovník státní správy) pro zajištění více úhlů pohledu na danou problematiku.

 

HR Konference 2018 – Osobní mistrovství

Kdy/kde: 22. – 23. listopadu 2018 v Brně

Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Mistrovství spočívá v dokonalém zvládnutí toho, co dělám, dokonce je možno říci, že mistři oboru jsou i mistry, umělci v přístupu ke světu. Věc, kterou dělají, berou vážně, jako své celoživotní, fascinující téma. Stále prohlubují a vyjasňují svou osobní vizi, soustřeďují energii a rozvíjejí vytrvalost i objektivní pohled. Schopnost organizace dělat věci lépe a její schopnost učit se nemůže být nikdy vetší, než je u jejich členů. Jednotlivci se tedy učí a zdokonalují své schopnosti. Dobré týmy vyžadují schopné a kvalifikované jedince. Udržovat osobní mistrovství je trvalý, nikdy nekončící proces. Na naší konferenci se potkáte s mistry svého oboru, jejich příběhy a jejich postupy. Nechte se inspirovat a sami buďte inspirací. U nás je k tomu nadbytek příležitostí.

 

MotivP Business Brunch® – Vedení generací Y a Z

Kdy/kde: Hradec Králové 4. 12. 2018 (Kongresové centrum Aldis), Bratislava 11. 12. 2018 (Štúdio L+S), Brno 12. 12. 2018 (Impact Hub Brno), Ostrava 13. 12. 2018 (Klub Akord), Plzeň 18. 12. 2018 (Divadlo Dialog), Praha 19. 12. 2018 (Francouzský Institut)

Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Existují vlastně generace X, Y, Z a další? Nejsou to jen prosté generační rozdíly, které tu byly vždy? Ať už je příčina jakákoli, rozdíly mezi věkovými skupinami zaměstnanců tu jsou. Existují podstatné a popsatelné rozdíly v jejich pohledu na svět, očekávání od práce a života i potřebách, které mají. Budeme mluvit o tom, zda opravdu dnes řada lidí preferuje tvoření bez úsilí, spotřebu zážitků, převahu zábavy nad prací a větší svobodu jak v práci, tak i v osobním životě. Zaměříme se i na to, jak na tato „volání“ a očekávání reagovat, jak nacházet s novými generacemi společný jazyk a jak vytvářet prostředí vzájemného respektu.