16. listopadu 2018

Proč rušíme naši mobilní aplikaci 

Mobilní aplikace jsou hitem. Jejich počet stoupá, stejně jako jejich stahování do mobilních telefonů. Proč se tedy Profesia rozhodla zrušit tu svoji? Myslíte si, že jsme se úplně zbláznili? Vysvětlíme, jak se na tohle téma díváme my a proč si myslíme, že mobilní aplikace není nevyhnutelnost.

Od 1. 12. 2018 nebude dostupná mobilní aplikace Profesia a nebude možné přes ni vyhledávat nabídky práce, ani na ně reagovat. Proto vám doporučujeme si ji odinstalovat.

Naše webová stránka je plně přizpůsobená pro mobily

Profesia spustila svoji aplikaci v roce 2014. Jejím záměrem bylo, aby lidé měli zkrácenou a pohodlnější cestu ke své nové práci přímo ze svého telefonu. Podle našich dlouhodobých statistik si necelá polovina návštěvníků prohlíží stránku profesia.cz právě z mobilního telefonu. I proto v roce 2015 prošla kompletní redesignem a hodně času a úsilí jsme investovali do toho, aby naše webová stránka byla plně přizpůsobená rozhraní mobilních telefonů. Tak se stalo, že naše stránka ve své funkcionalitě překonala i aplikaci. Jaké jsou její výhody:

  • Můžete vyhledávat podrobněji, podle více kritérií než jen podle lokality, vzdělání, druhu pracovního poměru.
  • Ihned máte k dispozici všechny novinky a vychytávky, které má verze pro počítače, přičemž některé funkce jsou přizpůsobené pro jednodušší ovládání přes telefon.
  • Můžete se přihlásit do svého konta a reagovat na pracovní nabídky stejně jako v aplikaci.
  • Pokud máte životopis uložený v telefonu, můžete na nabídky práce reagovat i bez vytvořeného konta
  • Nezabírá vám místo v interní paměti telefonu.
  • Můžete si nastavit zasílání pracovních nabídek i na email.

Nechceme být jednou z mnohých ryb v moři aplikací

Víte, z kolika aplikací si aktuálně můžete vybrat tu svoji? Podle portálu Bussiness of apps se aktuálně nachází v App store pro iOs 2,2 milionů aplikací ke stažení. Ti, kteří používají Android, si mohou vybrat dokonce z 3 milionů aplikací. Lidé na celém světě si v roce 2017 stáhli o 32% (což představuje nárůst přibližně o 50 miliard) aplikací více než v předcházejícím roce. Zamyslíte se, kolik aplikací jste si za poslední rok stáhli vy? A kolik z nich využíváte pravidelně a nejsou to sociální sítě?

Životní cyklus mnohých aplikací je poměrně krátký. Lidé si ji stáhnou, párkrát použijí, a buď nechají tak nebo ji odinstalují. My nechceme být zapomenutá aplikace. Radši vám uvolníme místo v paměti telefonu a budeme pro vás stále k dispozici na webové stránce.

Jdeme vlastní cestou – tou nejlepší pro uživatele

Uživatelskému zážitku naší stránky věnujeme velkou pozornost. Naším cílem je, aby pro vás profesia.cz byla srozumitelná, jednoduše se používala a abychom vám ulehčili náročný proces hledání si té pravé práce pro vás.

Jak to děláme? Pravidelně se návštěvníků ptáme na jejich názor a zkušenosti s používáním stránky. Pokud jste reagovali na pracovní nabídku, měli byste dostat email, ve kterém se vás jednoduchými otázkami ptáme na to, jak jste byli se stránkou spokojení a co byste zlepšili. Neustále se snažíme přinášet novinky a vylepšení, které možná na první pohled běžný uživatel ani nepostřehne. Ty vždy před nasazením testujeme a z výsledků umíme říct, jestli náš nápad bude prospěšný nebo ne. Umíme vyhodnotit vaše předcházející chování na stránce, jaké nabídky jste vyhledávali a doporučit vám také, které jsou pro vás vhodné. Jak vidíte, jde o nekonečný proces.

Profesia.cz nemusí zmizet z vašeho telefonu

Možná vás napadne myšlenka: „Aplikaci jsem měl na ploše, a když jsem potřeboval, jednoduše jsem si ji otevřel. Nemusel jsem vyhledávat stránku.“ Řešení je jednoduché – odkaz na stránku Profesia si můžete přidat na domovskou stránku vašeho telefonu. Tak ji budete mít hned po ruce stejně jako aplikaci. Funguje to pro operační systémy Android i iOS.

Jak na to, když mám Android? V horním řádku (kde píšete název webové stránky) půjdete do menu a vyberete možnost Přidat na domovskou obrazovku. Vytvoří se vám odkaz, který si můžete přemístit tam, kde vám vyhovuje.

Jak na to, když mám iOS? V internetovém prohlížeči si najděte stránku www.profesia.cz. Ve spodní části obrazovky klikněte na tlačítko Sdílení, vyberete možnost Přidat na plochu. A je to.

S naší aplikací jsme strávili šest let a jsme rádi, že jsme ji měli. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří si ji stáhli, používali a našli přes ni novou práci. Věříme, že si na život bez aplikace Profesia zvyknete a nové pracovní příležitosti se vám budou stejně dobře, ne-li ještě lépe, hledat přes naši mobilní verzi stránky.