8. července 2021

Připravujeme nový formulář životopisu pro uchazeče – a tím i lepší informace pro personalisty

Po dlouhých přípravách, konzultacích a pracích vám konečně můžeme představit velkou novinku, která navždy změní Profesii. Samozřejmě trochu přeháníme, ale vůbec nejsme daleko od pravdy. Uchazečům přineseme na našem portálu úplně nový životopis.

Pustili jsme se do změny, která boří zažité a přinese benefity pro všechny strany. Chceme, aby uchazeči, kteří používají Profesii, byli na svůj životopis hrdí a sebevědomě s ním reagovali na pracovní nabídky. Zároveň přineseme novinky i pro personalisty, a to větší relevanci informací v životopisech a také v databázi životopisů.

A kdy plánujeme tuto revoluci spustit? Necháváme si léto na dotažení detailů k dokonalosti a nový formulář životopisu si uchazeči budou moci vychutnat na podzim.

Jaké budou největší změny v novém životopise?

Jednodušší a intuitivnější proces vytváření životopisu

Na novém formuláři životopisu jsme začali pracovat úplně od základů. Díky tomu bude celý proces jeho vytváření pro uchazeče snadný a uživatelsky příjemný. Při každém kroku budou mít po ruce tipy, které jim pomohou uvést požadované údaje co nejpřesněji. Dojem z vytváření životopisu tak bude příjemný a na jeho konci bude spokojený uchazeč s profesionálním životopisem.

Malá ukázka, jak bude nový formulář životopisu vypadat:

Profesionální a pěkný design

Nový životopis obstojí i z hlediska nejnovějších trendů. Šablony připravujeme tak, aby vyhovovaly těm, kteří mají rádi jednoduchost a strukturovanost. Velké překvapení však čeká i na ty, kteří si potrpí na moderní designový životopis.

Výhodou je, že všem, kteří už mají životopis na Profesii vytvořený, ho automaticky přehodíme do nového, hezčího designu. Personalisté zase ocení přehledné životopisy s relevantními informacemi.

Optimalizovaný obsah

Na základě dat a životopisů, které máme k dispozici, jsme nový formulář navrhli tak, aby se uchazečům vyplňoval co nejjednodušeji a zároveň poskytl personalistům pouze relevantní informace. Jednou z novinek například bude, že si uchazeči při zadávání dovedností budou moci vybrat až z 5 úrovní ovládání – úplný začátečník, základy, mírně pokročilý, pokročilý a expert. Dosud měli k dispozici pouze 3 úrovně. Personalisté tak získají detailnější přehled o tom, jak na tom uchazeči jsou.

Změnou bude i přesnější uvádění bydliště uchazeče. Aktuálně je toto políčko volné a uchazeči si tam mohou zadat cokoliv. V novém formuláři životopisu si uchazeči budou místo bydliště vybírat ze seznamu. To využijeme i v databázi životopisů, kde bude možné uchazeče filtrovat podle místa bydliště.

Šance zaujmout na první pohled

Uchazečům dáme možnost zaujmout na první pohled. Novinkou bude políčko „osobní shrnutí“, ve kterém budou moci představit sebe a svoji kariérní cestu v několika řádcích. Tento přístup poskytne kandidátům prostor pro to, aby byl jejich životopis výjimečný.

Důraznější upozornění na databázi životopisů

V novém formuláři budeme uchazeče důrazněji informovat o zveřejnění jejich životopisu v databázi a o tom, v čem jim to může pomoci. Naším cílem je, aby uchazeči věděli více o výhodách databáze, například že je personalista může s nabídkou práce kontaktovat i přímo.

Oddělená část s informacemi o hledání práce

Když si uchazeč na Profesii vytvoří nový životopis, dostane se do části o hledání práce. Ta je pro nás důležitá hlavně z pohledu databáze životopisů, abyste si vy, personalisté, mohli jednoduše vyfiltrovat požadované kandidáty. Ptáme se v ní uchazeče na lokalitu hledané práce, odvětví nebo pracovní pozice, o které má zájem. Abychom vám mohli poskytnout ještě přesnější informace, nově se budeme ptát i na to, jestli je uchazeč ochotný pracovat o víkendech a v noci.

 Z čeho jsme při přípravě nového formuláře životopisu vycházeli?

  • Data od personalistů. Na základě rozhovorů a testování přímo s personalisty, jsme zohlednili informace o uchazečích, které jsou důležité. Naopak informace, které nejsou relevantní, už nebudeme požadovat.
  • Data od uchazečů. Máme širokou databázi aktivních životopisů v ČR. Vyhodnotili jsme tak pole a údaje v životopisech, které uchazeči nevyužívali, vyplňovali je nesprávně nebo měli problém s jejich vyplněním. Během vývoje jsme nový formulář testovali s desítkami uchazečů.
  • Trendy. Pro mnohé uchazeče je důležitý i vzhled jejich životopisu. Proto jsme si dali záležet, aby nové životopisy na Profesii vypadaly profesionálně a zároveň designově. Tak aby zaujaly i náročnější uchazeče.