10. ledna 2022

O nové reakci vás informujeme notifikačním e-mailem

Reakce uchazečů na pracovní nabídky je jedna z nejdůležitějších věcí, které firmy při náboru potřebují. Víme to i v Profesii, stejně tak víme, že různé firmy preferují různé přístupy. Proto si firma při vytváření nabídky u nás může zvolit reakci bez životopisu nebo si nastavit dodatečné dotazy, které pomohou najít ty nejvhodnější uchazeče.

Reakce od uchazečů naleznete přímo v marku

Od 18. 1. 2022 vás o nové reakci informujeme notifikačním e-mailem. Z e-mailu se jednoduše prokliknete přímo na detail uchazeče v Profesii, kde naleznete všechny jeho přílohy a historii. V případě potřeby si ji můžete také stáhnout. Reakci uchazeče s přílohou již nebudeme posílat.

Pracovní nabídky s vlastní reakční linkou

V případě, že používáte v pracovních nabídkách vlastní reakční linku, reakce od uchazečů vám budou chodit beze změny, tak jako dosud.

Odesílání reakcí do externího ATS systému

Pokud používáte vlastní ATS systém nebo systém pro správu uchazečů třetí strany, umožníme vám odesílat si do něj reakce. V nastavení marku si můžete vybrat způsob, jakým chcete reakce odesílat:

  1. Link pro odesílání výběrových řízení – získáte odkaz s exportem reakcí.
  2. Link pro odesílání reakcí – zadáte adresu, na kterou se mají reakce posílat.

Doporučujeme poradit se s dodavatelem vašeho ATS nebo interního systému, který způsob je pro vás vhodný. Detailní návod si můžete prohlédnout i v části Pomoc.

 

Co to znamená?

  • Přehlednější práci s uchazeči. V marku máte okamžitě přístup ke kompletním informacím, můžete s uchazečem komunikovat nebo si naplánovat pohovor, uvidíte historii komunikace či poznámky.
  • Stoprocentní dohledatelnost reakcí. Stop ztraceným e-mailům, reakcím ve spamu nebo příliš velkým přílohám.
  • GDPR pod kontrolou. Po uplynutí doby platnosti souhlasu ke zpracování osobních údajů se uchazeč automaticky anonymizuje. Eliminujete tak jakékoli riziko z pohledu porušení GDPR.
  • Jsme šetrnější k planetě. Jeden e-mail s přílohou představuje 50 g emisí CO2 ve srovnání s e-mailem bez přílohy, který představuje pouze 4 g emisí CO2.

Jak vás budeme o reakci od uchazeče informovat, si můžete prohlédnout i v připravené infografice.

Ve Firemní zóně naleznete vše potřebné pro úspěšný nábor

Nedávno jsme dali Firemní zóně nový design a pro každého klienta jsme zpřístupnili sekci Vaši uchazeči z marku. Záleží nám na tom, aby klienti Profese měli u nás vše potřebné pro úspěšný nábor nových kolegů, od vytvoření nabídky, jejího designu a zobrazování a následně pro práci s uchazeči. V sekci Vaši uchazeči v marku máte ke každé vytvořené pracovní nabídce automaticky přiřazeno výběrové řízení. V něm se vám sbírají uchazeči. Díky tomu máte perfektní přehled, kolik reakcí jste obdrželi a hlavně si můžete uchazeče vždy dohledat. I když si řízení ukončíte, stále se k němu a k reakcím můžete vrátit. Ve Firemní zóně zvládnete celý náborový proces s přehledem.