20. srpna 2019

Nejzajímavější HR akce letošního podzimu, na nichž se s námi potkáte

Máme přehled o pracovním trhu v České republice a podporujeme nejzajímavější akce, které zde probíhají. Profesia.cz je se svými klienty nejen ve virtuálním, ale v živém kontaktu. Zajímá vás přehled nejdůležitějších událostí, na nichž spolupracujeme nebo které sami pořádáme?

Těšíme se na setkání s Vámi na těchto akcích:

 

Business Brunch® – Člověk pánem virtuální reality a dalších technologií

Kde/Kdy: Plzeň 24. 9. 2019 (Divadlo Dialog), Hradec Králové 25. 9. 2019 (Hotel Nové Adalbertinum), Ostrava 26. 9. 2019 (Akord Klub), Bratislava 1. 10. 2019 (Hotel Tatra), Brno 2. 10. 2019 (Impact Hub Brno), Praha 9. 10. 2019 (Francouzský institut)
Informace o akci: www.motivp.com/event/business_brunch
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Moderní technologie současné doby ovlivňují náš každodenní život. Jak poznáváme svět, jak se učíme novým věcem… Kde všude se budeme moci v oblasti HR potkat s virtuální realitou? Co vlastně znamenají pojmy digitální ekonomika a digitální HR? Co je cílem a co naopak prostředkem či nástrojem.

LEGISLATIVNÍ FORUM –  Aktuální pracovně právní legislativa – praktické zkušenosti

Kdy: 24. 9. 2019, 9:00 – 12:45
Kde: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 529/7, Praha 1 – Malá Strana
Informace o akci: http://hrforum.cz/akce/legislativni-forum-2/
Organizátor: People Management Forum

K aktuálním tématům pracovního práva a novým trendům budou hovořit zástupci státní správy, zástupci advokátních kanceláří a firem.

  • Co chystá novela Zákoníku práce, Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky
  • Více než nezbytná novelizace doručování v zákoníku práce
  • Situace na trhu práce, vývoj a migrace pracovní síly
  • Vysílání zaměstnanců z pohledu daní a pojistného
  • Podmínky vysílání zaměstnanců nyní a od roku 2020
  • Praktické příklady ze života uvedení GDPR

HR & Development Forum

Kdy: 9. 10. 2019
Kde: Prague Startup Market, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7
Informace o akci: https://www.hrdf.cz/
Organizátor: Top Vision, s.r.o.

Boj o talenty vrcholí. Human resources se potýkají s nedostatkem lidí a doba robotů ještě nenastala. Všichni personalisté řeší tentýž problém. Jak získat talenty a jak je ve firmě udržet. Konference vám představí současné i budoucí trendy v recruitmentu a prozradí vám, jak vybudovat silnou značku zaměstnavatele, pro niž budou zaměstnanci dýchat. Načerpejte nápady od nejvýraznějších osobností současné HR scény. CHYŤTE A NEPUSŤTE!

Job Fair MSV 2019

Kdy: 10. 10. 2019
Kde: Výstaviště Brno, tradičně při Mezinárodním strojírenském veletrhu
Informace o akci: http://www.jobfairmsv.cz/
Organizátor: ALFA FAIRS s.r.o.

Veletrh Job Fair MSV již po deváté nabídne volná pracovní místa, brigády, stáže a trainee programy pro studenty i absolventy technických středních i vysokých škol. Bohatý doprovodný program a spoustu dalšího.

Profesia days 2019

Kdy: 23. – 24. 10. 2019
Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany
Informace o akci: https://profesiadays.cz/
Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

Hledáte si budoucí kolegy nebo chcete posílit pozitivní povědomí o vaší společnosti? Staňte se součásti 9. ročníku festivalu příležitostí Profesia days Praha 2019. Festival plný nápadů, českých projektů, osobností na světové úrovni a šikovných lidí hledající různé pracovní a vzdělávací příležitosti.

Odborný veletrh a konference HR days 2019

Kdy: 23. – 24. 10. 2019
Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany
Informace o akci: https://hrdays.cz/
Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

I letos jsme pro Vás připravili dva plné dny zaměřené na oblast lidských zdrojů, žhavé trendy a otazníky v personalistice, které jsou určeny personalistům, HR manažerům, koučům, lektorům i managementu firem.
Těšte se na zamyšlení, inspiraci i motivaci pro Váš osobní i profesní život od expertů letošních HR days.

Získáte tipy a odpovědi na otázky jako:
Kam směřujeme? ● Co ovlivňuje český business? ● Co funguje v recruitmentu dneška? ● Proč není performance management mrtev? ● Jaké jsou příležitosti a nástrahy digitalizace a datifikace HR? ● Jak flexibilně reagovat na potřeby měnícího se světa nové „digitální generace“? ● Co vlastně řeší firmy u nás? ● a mnohé další

HR Konference 2019 – Odvaha v korporaci

Kdy: 21. 11. 2019
Informace o akci: http://www.motivp.com/event/HR-konference-2019-Odvaha-v-korporaci
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

 

KONFERENCE DAŇOVÝ ŘÁD 2019 – XIX. ročník procesního daňového práva

Kdy: 25. – 26. 11. 2019, 9:00 – 16:00
Kde: HOTEL OLYMPIK – ARTEMIS, U Sluncové 14, Praha 8
Informace o akci: https://www.vox.cz/kurzy-ekonomiky-a-financi/kurz-konference-danovy-rad-2019-xix-rocnik-procesniho-danoveho-prava-0001.htm
Organizátor: 1. VOX a.s.

Konference s mnohaletou tradicí je zaměřená na správu daní. Opět se budeme zabývat nejaktuálnějšími spornými otázkami mezi daňovými subjekty a státní správou. U vybraných témat nabídneme místo jednoho přednášejícího dva odborníky z „opačných stran barikády“ (soudce, daňový poradce, pracovník státní správy) pro zajištění více názorů na dané téma. Snahou konference je nalezení hranice mezi potřebou státní správy zajistit řádný výběr daní na straně jedné a zachování práv daňových subjektů na straně druhé. Využít můžete zvýhodněnou cenu pro první přihlášené, platnou do 30. 9. 2019 včetně.

Konference Světová laboratoř lídrů: Nový svět práce

Kdy: 27. 11. 2019
Kde: Orea Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Informace o akci: http://hrforum.cz/akce/konference-svetova-laborator-lidru-novy-svet-prace/
Organizátor: People Management Forum

Jaká je budoucnost práce? Technologie mění způsob, jakým lidé pracují, kde pracují a jaké potřebují schopnosti a dovednosti. Přijďte se podívat na příklady z praxe, jak se firmy připravují na nové profese, které zatím neexistují, a nové dovednosti, které budou potřebovat v budoucnosti. Konferencí vás bude provázet Petr Skondrojanis, spoluzakladatel COCUMA.

MotivP Business Brunch® – Business a filozofie

Kde/Kdy: Plzeň 3. 12. 2019 (Divadlo Dialog), Hradec Králové 4. 12. 2019 (Hotel Nové Adalbertinum), Ostrava 5. 12. 2019 (Akord Klub), Bratislava 16. 12. 2019 (Hotel Tatra), Brno 17. 12. 2019 (Impact Hub Brno), Praha 18. 12. 2019 (Francouzský institut)
Informace o akci: www.motivp.com/event/business_brunch
Organizátor: agentura Motiv P s.r.o.

Říkáte si, že filozofie by měla zůstat Sokratovi a éterickým bytostem studujícím dějiny literatury? Že Vy se potřebujete soustředit na reálné problémy tady a teď? Filozofie a business nejsou tak vzdálené světy, jak by se na první pohled mohlo zdát. Běžně zacházíme s pojmy jako realita, omyl, hodnota, individualita a rozdíl. Ale co vlastně znamenají? Kde jsou jejich hranice? Naše vyjadřování musí být srozumitelné a konzistentní a časté střídání významů může brzdit jakýkoliv pokrok. Filozofické myšlení se také běžně aplikuje na manažerskou praxi: je třeba si uvědomit, že nemůžeme klást lidi na první místo a přitom tvrdit, že je každý nahraditelný.