20. března 2020

Jaké profese nejvíce ovlivní koronavirus?

Virus COVID-19 výrazně ovlivňuje naše životy, zcela převrací i trh práce. Současná situace uvrhla už stovky tisíc lidí do karantény, zavírají se provozovny, přerušuje výroba. Na které profese bude mít současná situace nejhorší dopad? A ve kterých oborech naopak zaměstnavatelé nabírají nové síly? Číst dál »
17. března 2020

Většina lidí nemá finanční rezervu, fungují od výplaty k výplatě

Současná situace nás poučila o tom, že i když si jsme jistí, že o práci máme postaráno, realita nás může zaskočit. Mít finanční rezervu pro případ, že přijdeme o zdroj příjmu nebo nás postihnou neočekávané velké výdaje je proto důležité. Jak si v tomto ohledu stojíme? Podle výsledků nejnovější ankety na stránkách Profesia.cz více než polovina lidí žádný „finanční polštář“ nemá. Číst dál »
19. února 2020

Na kterých HR akcích a veletrzích se potkáme?

V průběhu celého roku se postupně objevíme na mnoha zajímavých studentských veletrzích a akcích určených HR odborníkům. I letos jsme partnery odborných HR konferencí, které vynikají svým poselstvím. Vyrážíme na veletrhy práce po celé republice a největší festival příležitostí sami pořádáme. Kde se s Profesií můžete v letošním prvním pololetí setkat? Číst dál »
21. ledna 2020

Profesia days budou v Brně v dubnu již podruhé

Festival příležitostí Profesia days Brno připravuje společnost Profesia na 23. dubna 2020. Loňský první ročník na moravské půdě přilákal pozornost aktivních jedinců, kteří se zajímají o nové možnosti uplatnění a rozvoj své kariéry, i studentů, kteří mapují své šance na trhu práce. Letos bude nově součástí akce odborný veletrh HR days, který nabízí profesionálům z oblasti lidských zdrojů možnost získat informace o nejnovějších trendech v oblasti HR i možnost networkingu s kolegy a špičkovými odborníky z různých oborů. Číst dál »