22. května 2019

Platy.cz v novém

Mezinárodní platový portál Paylab, který v ČR zastupují Platy.cz, provedl redesign a modernizaci svých stránek. U této příležitosti nabídl možnost bezplatně vyzkoušet Platový nástroj, pomocí kterého mohou HR profesionálové jednoduše získávat informace o odměňování podle zadaných parametrů. Číst dál »
21. března 2019

Doba robotů: na trhu práce vyhraje emoční inteligence a empatie

Žijeme v době nastupující robotizace a umělé inteligence. Digitalizace a automatizace se stávají součástí našich každodenních životů. Používáme počítače, tablety, chodíme spát a probouzíme se s mobily. Digitálním nástrojům možná už věnujeme víc času než svým blízkým a přátelům, rodině, kolegům, spolupracovníkům nebo podřízeným atd. Žijeme v digitální éře, používáme nástroje, které k ní patří. Dokážou ale jen roboti a digitální nástroje tím, že šetří čas, zvýšit motivovanost a produktivitu lidí a firem? Číst dál »
19. března 2019

Profesia days Brno nabídnou příležitosti i inspiraci v pracovní oblasti

Profesia days budou letos poprvé kromě Prahy i v Brně. A to už brzy – v druhém dubnovém týdnu, konkrétně 11. dubna. Nabídnou širokou škálu inspirativních podnětů pro všechny, kteří se aktivně starají o svůj kariérní a osobnostní rozvoj, ale i pro ty, kteří se na pracovním trhu teprve potřebují rozkoukat. Které osobnosti zde nabídnou své zkušenosti? Nenechte si ujít jednu z největších událostí v HR oblasti u nás, která umožní oslovit zájemce o práci v Jihomoravském kraji. Číst dál »
18. března 2019

Většina lidí snídá doma, ale nabídka kvalitního jídla na pracovišti je trendy

Snídaně je pokládána za nejdůležitější jídlo dne, na tom se shodne většina výživových poradců i „babičkovských“ rad. Proto jsme se v pravidelné anketě na Profesia.cz tentokrát návštěvníků ptali, jak u nich ve všední den snídaně skutečně vypadá. Překvapivě velká čas lidí si čas na důkladnou snídani doma udělá. Stoupá ale obliba gastronomických benefitů – jak to vypadá ve vaší firmě? Číst dál »
16. ledna 2019

Podíl lidí, kteří se setkávají s diskriminací v práci, se snižuje

Jak vnímají zaměstnanci diskriminaci v práci? V posledních letech se zvyšuje podíl lidí, kteří uvádějí, že se s tímto jevem nesetkávají. Nedostatek zaměstnanců téměř ve všech oborech donutil zaměstnavatele v minulém roce „sáhnout“ i do skupin, které nebyly z pohledu trhu práce vnímané jako nejžádanější. Snížilo to i diskriminační tendence? Číst dál »
15. ledna 2019

Festival příležitostí Profesia days se letos poprvé bude konat i v Brně. Pomůže i s náborem zaměstnanců nejen pro jihomoravské zaměstnavatele

Největší veletrh pracovních a vzdělávacích příležitostí v České republice Profesia days Praha již za osm let své existence získal vysoké renomé. Každoročně v podzimních měsících naláká do výstavních prostor tisícovky lidí, kteří hledají práci, lepší uplatnění, nebo chtějí ověřit svou cenu na trhu práce. A také přes stovku vystavovatelů z řad tuzemských i zahraničních firem. Letos poprvé proběhnou Profesia days i v Brně. První ročník brněnských Profesia days připravil pracovní portál Profesia.cz na 11. dubna 2019. Tento nový festival pracovních a vzdělávacích příležitostí proběhne na brněnském Výstavišti. Jeho cílem je zprostředkovat přímé propojení mezi aktivními zájemci o práci a vystavovateli, které přinese užitek oběma stranám. Firmy získají kontakty na potenciální zájemce o práci, a třeba i zmapují rozdíly mezi situací ve středu Čech a na Moravě. Zájemci o práci pak mají možnost přímo a bez stresu, který obvykle doprovází pracovní pohovory, podebatovat se zástupci předních zaměstnavatelů.

V Jihomoravském regionu vidíme potenciál

„Přenést festival příležitostí do Brna jsme se rozhodli zejména na základě zpětné vazby od našich klientů i od samotných uchazečů,” říká k expanzi do Brna Radka Košíčková, z Profesia.cz „Víme, že je stále důležitější k pracovnímu trhu přistupovat regionálně. V jihomoravském regionu také vidíme velký potenciál, protože je i spojovacím článkem s určitými regiony Slovenska a Rakouska.”

Stánky vystavovatelů doplní informace o trhu práce, workshopy a zajímavé přednášky

Profesia days lákají velké množství návštěvníků nejen proto, že zde mají možnost přímo kontaktovat zástupce zajímavých vystavovatelů. Nedílnou součástí je i zajímavý doprovodný program. A tak i v Brně bude možné navštívit přednášky zaměřené na kariérní rozvoj, správný postup při hledání práce, komunikaci s potenciálními zaměstnavateli nebo osobnostní rozvoj. Součástí akce bude i zajímavý program, v jehož rámci se představí významné osobnosti z oblasti umění i sportu, úspěšné podnikatelské projekty, ale i lidé, kteří umějí druhé motivovat k výkonu nebo životním změnám. Profesia days se na BVV uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019. Nenechte si ujít příležitost sejít se s kolegy z oboru a oslovit zájemce o práci v zajímavém regionu. Informace o akci i možnost registrace najdete na stránce https://profesiadays.cz.
28. listopadu 2018

Nejlepší strategie pro zvýšení platu? Změna místa

Výrazným rysem letošního roku na trhu práce je tlak na růst mezd. Čeští zaměstnavatelé je podle údajů ČSÚ zvýšili o 8,6 % na 31 851 Kč (údaj za 2Q/2018). Proto jsme se tentokrát v rámci ankety na stránkách Profesia.cz ptali návštěvníků, co jim pomohlo ke zvýšení mzdy nebo platu. Jak anketa dopadla? Číst dál »