23. listopadu 2022

Stále více lidí pociťuje stres a vyhoření

Po covidu a válečném konfliktu větší míře stresu nyní přispívá energetická krize, vysoká míra inflace i blížící se vánoční svátky. Tomuto tématu se věnovalo také testování psychologů z Psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Jak dopadlo? A jak by na tuto situaci měli reagovat zaměstnavatelé? Číst dál »
19. července 2022

Profesia days a HR days proběhnou 12. a 13. října v Praze

Naše veletrhy Profesia days a HR days se letos uskuteční ve druhém říjnovém týdnu. Nabídnou možnost přímo oslovit zájemce o práci, získat informace o představách studentů o jejich pracovním uplatnění, pohovořit s kolegy z jiných společností i se špičkami v HR oboru u nás. Odborná sekce HR days se bude věnovat například novým úlohám personalistů, vývojovým trendům na trhu práce nebo změnám, které do oboru vnáší digitalizace a automatizace. Obě propojené události, které jsou největší HR akcí svého druhu v České republice, se budou konat již tradičně na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Číst dál »
16. května 2022

Zvýšený nápor na psychiku pociťuje 69 % lidí

Poslední dva roky přinesly zvýšený tlak na psychiku mnoha lidí. Po pandemické situaci některým z nich klesá životní úroveň kvůli růstu životních nákladů. Do života jim zasahuje více závažných stresových vlivů, než byli zvyklí. Které faktory momentálně lidi nejvíce zneklidňují a jaká část z nich si zhoršení situace výrazněji připouští? Číst dál »
21. března 2022

Životní náklady prudce rostou, jaká část zaměstnanců v ČR je už nezvládá pokrýt?

První čtvrtletí letošního roku je charakteristické prudkým nárůstem základních životních nákladů. Růst cen energií, zdražování potravin, rekordní ceny pohonných hmot. Dopady covidové krize dále prohloubí ještě následky válečného konfliktu na Ukrajině. Anketa na stránkách Profesia.cz ukázala, jaké procento zaměstnanců v ČR má již nyní problém hradit své životní náklady. Číst dál »