12. ledna 2021

Co očekávají návštěvníci Profesia.cz od roku 2021?

Jaký bude rok 2021? Zcela jistě ve znamení následků koronavirové pandemie a také plný nejistoty. V anketě na stránkách Profesia.cz jsme se návštěvníků tentokrát zeptali, co konkrétně očekávají od roku 2021. Zda oživení a zlepšení pracovní situace, nebo zda spíše rostou jejich obavy ze zhoršení podmínek a bojí se ztráty práce. A jak odpovídali? Číst dál »
21. září 2020

Zájemců o práci je v některých oborech o třetinu víc než v předcházejících letech

Počet zájemců o práci se začátkem září vždy vzroste – na trh přicházejí čerství absolventi, kteří si ještě dopřáli prázdniny a končí hlavní letní turistické sezóna. Letos je situace jiná – turistická sezóna se příliš nekonala a práci hledají i lidé z oborů, které utlumila koronakrize. Dokonce se do republiky vracejí lidé, kteří dříve pracovali v zahraničí – hlavně v restauracích, ubytovacích zařízeních a v turistickém průmyslu vůbec. Číst dál »
16. září 2020

Lidé opouštějí některé profese kvůli nejistotě

Změny na trhu práce za poslední půlrok jsou opravdu výrazné, koronakrize zamíchala kartami. Téměř v hybernaci jsou obory navázané na cestovní ruch, v útlumu je automobilový průmysl, s obavami do budoucna hledí i v segmentech jako kultura, zábavní služby apod. Nejistota panuje v gastronomii, část kuchařů a číšníků si našla práci v jiném odvětví a má obavy se vracet. Číst dál »
25. srpna 2020

Nejzajímavější HR akce letošního podzimu

Po smutném jaře, kdy se rušila nebo přesouvala jedna akce za druhou, nás na podzim čeká v tomto směru příznivější období. Přinášíme přehled nejdůležitějších událostí a konferencí, které sami pořádáme nebo kterých jsme partnerem. Číst dál »