26. října 2022

Naše veletrhy se vydařily. Profesia days se zúčastnilo 100 vystavovatelů a 4500 návštěvníků, na HR days zaznělo 80 odborných přednášek

Největší tuzemský veletrh práce Profesia days, který se konal v polovině října na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech, se nadmíru vydařil. Stejně tak přidružená oborová akce HR days.

Profesia days byly určeny pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svoji pracovní budoucnost. Nabídly také pestrý doplňkový program v podobě tematických přednášek, poradenské zóny, konzultace CV nebo testování jazyků a IT dovedností. Bohatě namíchaný program a přínos pozitivně hodnotili jak zástupci z řad zaměstnavatelů, tak samotní návštěvníci. Veletrhu se zúčastnilo 100 vystavovatelů a 4500 návštěvníků. Ti si mohli vyslechnout 63 přednášek nebo získat cenné certifikáty. 1000 z nich si odneslo IT certifikáty, téměř 200 lidí pak jazykový certifikát.

 

Letošní Profesia days nabídly návštěvníkům inspiraci pro kariérní i osobnostní růst. Návštěvníci si pochvalovali možnost setkání s desítkami českých i zahraničních zaměstnavatelů z různých oborů. Například z maloobchodu, automobilového průmyslu, zdravotnictví, bankovnictví a financí, stavebnictví, realit a developmentu, ale i ze segmentu státní správy. Měli tak tak příležitost vybírat mezi stovkami pracovních příležitostí přímo na veletrhu.

Součástí akce byla rozsáhlá zóna se zajímavým doprovodným programem, v jehož rámci proběhly přednášky a prezentace zaměřené na kariérní i osobnostní rozvoj, různé aspekty trhu práce a konkrétní problémy, které jej v současné době ovlivňují. Velký zájem byl o program v sekcích Master Class i přednáškové místnosti AbecedaPC. Návštěvníky hodně zajímala například témata práce ve start-upu, jak uspět ve výběrku (tipy do životopisu, na LinkedIn a k pohovoru), LinkedIn pro uchazeče o práci, tipy efektivnější online schůzky či témata týkající se syndromu vyhoření.

Stejně tak hosté ocenili tradičně nabité hlavní pódium. Zde vystoupilo mnoho expertů a zajímavých osobností nejen z branže spojeného s trhem práce či vzděláváním, ale také například průkopník thajského boxu a MMA v tuzemsku Petr Khru Macháček, nejlepší čeští curleři manželé Paulovi, kuchař Filip Sajler, zpěvák a občanský aktivista Michael Kocáb či zakladatelé značek Vasky, Reknihy či Honzovy řízky.

HR days nabídly 80 přednášek a 47 vystavovatelů

Spolu s veletrhem práce pro širokou veřejnost proběhla ve stejném termínu a na stejném místě také odborná akce pro personalisty HR days. Nabídla přehled o aktuálních problémech současného trhu práce, způsobech jejich řešení v jiných firmách, a především možnost sdílet zkušenosti s kolegy.

Letos se mluvilo například o měnící se úloze a odpovědnosti personalistů, využití technologií pro práci s lidmi, change managementu i fenoménu wellbeingu. Zazněly také data a trendy ze specializovaného portálu Platy.cz, informace o změnách v oblasti benefitů a legislativní novinky, které nás v příštím roce čekají.

Hovořilo se a diskutovalo také například o tématu ESG reportingu (co to vlastně je a jak ovlivní HR strategie firem v nejbližší budoucnosti), jak (s)právně zaměstnat cizince v ČR (aneb právní a daňové aspekty zaměstnávání cizinců) či o tématu, proč by se zaměstnavatelé měli zajímat o zdraví svých zaměstnanců.

I tato akce se velice vydařila, celkem na ní zavítalo 1600 návštěvníků. Nejvíce z nich bylo HR manažerů / manažerek (22 %), HR specialistů / specialistek (16 %), HR recruiterů / recruiterek (14 %) a zástupců managementu (14 %). Kromě přednášek a prezentace vystavovatelů se značná část účastníků věnovala i networkingu, o čemž svědčí i zajímavost v oblasti vypitých káv, kterých bylo celkem 3000.