22. května 2018

Odměna za doporučení zájemce o práci – jaká je rozšířenost referenčního bonusu u nás a na Slovensku?

Získat na současném napjatém pracovním trhu relevantní uchazeče o práci není jednoduché. Jednou z možností je nabídka referenčních bonusů – tedy nejčastěji finančních prémií pro zaměstnance, který na volné pracovní místo ve firmě doporučí svého známého. Pracovní portály Profesia.cz a Profesia.sk, které kontinuálně mapují zaměstnanecké benefity, tentokrát svou pozornost zaměřily na rozšířenost referenčního benefitu v České republice a na Slovensku. Číst dál »
23. dubna 2018

GDPR z pohledu HR – jste připraveni?

Necelý měsíc zbývá do okamžiku, kdy vstoupí v platnost zpřísněná regulace nakládání s osobními údaji – Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. V čem se týká oblasti HR a kde jsou jeho hlavní úskalí? Číst dál »
15. března 2018

Ženy, jak na trh práce? Myslete ve velkém

Již 13. a 14. dubna proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 9. ročník legendární akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, největší vzdělávací akce v České republice. Čekají vás dva dny nabité energií, propojení, sdílení, inspirace a podpory. Hlavním tématem letošního ročníku jsou peníze. Hosté konference budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení. Akci pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR. Číst dál »