Tiskové zprávy

21. června 2017

Ve kterých oborech rostou mzdy nejvýrazněji?

Mzdy i platy v Česku v současné době rychle rostou – průměrná mzda se podle Českého statistického úřadu zvýšila v 1. čtvrtletí 2017 meziročně o 5,3 %, a to na 27 889 Kč. Důvodů je hned několik. A víte, ve kterých oborech dostali zaměstnanci přidáno nejvíce? Číst dál »

19. května 2017

V dopravě a logistice se stále prohlubuje nedostatek lidí

Dopravci a logistické firmy obtížně hledají zájemce o práci. A nejde o trend posledního roku – nedostatek lidí v těchto oborech se začal výrazněji projevovat už v druhé polovině roku 2015. To dokazuje i fakt, že podíl pracovních nabídek z těchto oblastí na celkovém počtu inzerátů na Profesia.cz neustále mírně roste. Číst dál »

Aktuality

17. srpna 2017

Situace ve školství? Stále horší

Nedostatek kvalifikovaných učitelů je evergreenem konce prázdnin již několik let, ale situace se bohužel stále zhoršuje. Z mnoha škol jsou slyšet hlasy, že personální problémy jim neumožní zajistit kvalitní výuku a že pokračuje odliv učitelů do soukromého sektoru. Jaká je situace ve školství podle údajů pracovního portálu Profesia.cz? Číst dál »

17. srpna 2017

Potkejte se s námi na odborných HR akcích a konferencích

Pracovní portál Profesia.cz již tradičně spolupracuje s organizátory zajímavých odborných konferencí a sympozií a aktivně se jich účastní. I díky tomu jsme v živém kontaktu s osobnostmi, které u nás v HR určují trendy. Ale také s našimi klienty, tedy se zaměstnavateli, i s lidmi, kteří hledají práci nebo se zajímají o zlepšení svých kariérních možností. Kde se s námi můžete do konce roku setkat? Číst dál »