Tiskové zprávy

21. června 2017

Ve kterých oborech rostou mzdy nejvýrazněji?

Mzdy i platy v Česku v současné době rychle rostou – průměrná mzda se podle Českého statistického úřadu zvýšila v 1. čtvrtletí 2017 meziročně o 5,3 %, a to na 27 889 Kč. Důvodů je hned několik. A víte, ve kterých oborech dostali zaměstnanci přidáno nejvíce? Číst dál »

Aktuality

25. září 2017

Chcete vědět, co bude příští rok hýbat oblastí HR?

Na podzim se již tradičně scházíme u příležitosti veletrhů HR days s výkonnými HR pracovníky z předních českých firem i s experty z nejrůznějších oblastí pracovního trhu, čerpáme informace z přednášek předních odborníků a nasloucháme názorům lidí z reálné praxe. Pozorujeme, že trendy, které se výrazně prosadí v rámci veletrhů, se v následujícím roce naplno projeví i na našem pracovním trhu. Co tedy můžete očekávat po 7. ročníku HR days? Číst dál »

17. srpna 2017

Situace ve školství? Stále horší

Nedostatek kvalifikovaných učitelů je evergreenem konce prázdnin již několik let, ale situace se bohužel stále zhoršuje. Z mnoha škol jsou slyšet hlasy, že personální problémy jim neumožní zajistit kvalitní výuku a že pokračuje odliv učitelů do soukromého sektoru. Jaká je situace ve školství podle údajů pracovního portálu Profesia.cz? Číst dál »