Tiskové zprávy

21. února 2017

Má zavedení EET v restauracích vliv na trh práce v tomto segmentu?

Od prosince byla zavedena elektronická evidence tržeb v oblasti ubytování, stravování a pohostinství. Projevilo se její zavedení z pohledu trhu práce? Na paušální vyjádření o trendu jde o velmi krátké období, jisté ale je, že počet nabídek na Profesia.cz v těchto segmentech se v porovnání se stejným obdobím v loňském roce snížil v prosinci o 10 % a v lednu o 3 %. Číst dál »

19. ledna 2017

Dočkáme se renesance řemesel?

Že je řemeslníků v České republice nedostatek, a spíše jich ubývá, je známý fakt. Učňovské školství prodělalo velký útlum a zájem o to „jít na řemeslo“ již dlouho klesal. Blýská se na lepší časy? Údaje z pracovního trhu říkají, že nedostatek kvalifikovaných řemeslníků se stále prohlubuje, školy, které je vychovávají, ale hlásí mírný nárůst zájmu. Číst dál »

25. října 2016

Veletrh Profesia days letos proběhl ve znamení změn na trhu práce

Letošní ročník veletrhů Profesia days a HR days probíhal ve znamení změn: transformace, kterou v současné době trh práce v České republice prochází. I když nezaměstnanost klesá na historicky nejnižší hodnoty, zájem o veletrh ze strany návštěvníků byl opravdu velký. Z ohlasu vystavovatelů vyplývá, že jejich stánky navštívilo mnoho relevantních uchazečů o práci. O co méně bylo těch, kteří práci aktuálně hledají, o to více lidí přišlo s tím, že by chtěli místo měnit a zjišťují, jaké možnosti se jim nabízejí. Číst dál »

Aktuality

23. února 2017

Nejzajímavější HR akce roku 2017, na nichž se s námi potkáte

Máme přehled o pracovním trhu v České republice a podporujeme nejzajímavější akce, které zde probíhají. Zajímá vás přehled nejdůležitějších událostí, na nichž spolupracujeme nebo které sami pořádáme?
Profesia.cz je se svými klienty nejen ve virtuálním, ale v živém kontaktu. Pořádáme veletrh práce Profesia days, setkání HR specialistů HR days, spolupracujeme na řadě akcí po celé republice, zúčastňujeme se přednášek a odborných setkání. Přinášíme vám zajímavé HR události. I letos jsme partnery odborných HR konferencí, které vynikají svým poselstvím. Číst dál »