Tiskové zprávy

16. ledna 2019

Chybějí tisíce profesionálních řidičů. Problém je i jejich vysoký věkový průměr

Omezování spojů, problémy s dopravní obslužností celých regionů, přetížení stávajících zaměstnanců – to jsou jen některé dopady nedostatku řidičů v osobní přepravě. Bez profesionálů zajišťujících dopravu osob a zboží si náš současný život nedovedeme představit. Co stojí za dlouhodobým nedostatkem řidičů? A je možné tento problém vyřešit? Číst dál »

15. ledna 2019

Co můžeme od trhu práce čekat v roce 2019: nezaměstnanost nemá kam klesat, přijde útlum ekonomiky?

Tento rok z pohledu trhu práce nejspíš nebude tak úspěšný jako ten loňský, míní analytici. Hospodářský růst ČR naráží na limity – brzdí jej především nedostatek volných pracovních sil. Varovné signály ale přicházejí i z některých velkých ekonomik EU, na které je české hospodářství navázané. Co tedy lze na trhu práce očekávat v roce 2019? Číst dál »

Aktuality

16. ledna 2019

Podíl lidí, kteří se setkávají s diskriminací v práci, se snižuje

Jak vnímají zaměstnanci diskriminaci v práci? V posledních letech se zvyšuje podíl lidí, kteří uvádějí, že se s tímto jevem nesetkávají. Nedostatek zaměstnanců téměř ve všech oborech donutil zaměstnavatele v minulém roce „sáhnout“ i do skupin, které nebyly z pohledu trhu práce vnímané jako nejžádanější. Snížilo to i diskriminační tendence? Číst dál »

15. ledna 2019

Festival příležitostí Profesia days se letos poprvé bude konat i v Brně. Pomůže i s náborem zaměstnanců nejen pro jihomoravské zaměstnavatele

Největší veletrh pracovních a vzdělávacích příležitostí v České republice Profesia days Praha již za osm let své existence získal vysoké renomé. Každoročně v podzimních měsících naláká do výstavních prostor tisícovky lidí, kteří hledají práci, lepší uplatnění, nebo chtějí ověřit svou cenu na trhu práce. A také přes stovku vystavovatelů z řad tuzemských i zahraničních firem. Letos poprvé proběhnou Profesia days i v Brně.

První ročník brněnských Profesia days připravil pracovní portál Profesia.cz na 11. dubna 2019. Tento nový festival pracovních a vzdělávacích příležitostí proběhne na brněnském Výstavišti. Jeho cílem je zprostředkovat přímé propojení mezi aktivními zájemci o práci a vystavovateli, které přinese užitek oběma stranám. Firmy získají kontakty na potenciální zájemce o práci, a třeba i zmapují rozdíly mezi situací ve středu Čech a na Moravě. Zájemci o práci pak mají možnost přímo a bez stresu, který obvykle doprovází pracovní pohovory, podebatovat se zástupci předních zaměstnavatelů.

V Jihomoravském regionu vidíme potenciál

„Přenést festival příležitostí do Brna jsme se rozhodli zejména na základě zpětné vazby od našich klientů i od samotných uchazečů,” říká k expanzi do Brna Radka Košíčková, z Profesia.cz „Víme, že je stále důležitější k pracovnímu trhu přistupovat regionálně. V jihomoravském regionu také vidíme velký potenciál, protože je i spojovacím článkem s určitými regiony Slovenska a Rakouska.”

Stánky vystavovatelů doplní informace o trhu práce, workshopy a zajímavé přednášky

Profesia days lákají velké množství návštěvníků nejen proto, že zde mají možnost přímo kontaktovat zástupce zajímavých vystavovatelů. Nedílnou součástí je i zajímavý doprovodný program. A tak i v Brně bude možné navštívit přednášky zaměřené na kariérní rozvoj, správný postup při hledání práce, komunikaci s potenciálními zaměstnavateli nebo osobnostní rozvoj. Součástí akce bude i zajímavý program, v jehož rámci se představí významné osobnosti z oblasti umění i sportu, úspěšné podnikatelské projekty, ale i lidé, kteří umějí druhé motivovat k výkonu nebo životním změnám.

Profesia days se na BVV uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019. Nenechte si ujít příležitost sejít se s kolegy z oboru a oslovit zájemce o práci v zajímavém regionu. Informace o akci i možnost registrace najdete na stránce https://profesiadays.cz.