Tiskové zprávy

22. května 2018

Odměna za doporučení zájemce o práci – jaká je rozšířenost referenčního bonusu u nás a na Slovensku?

Získat na současném napjatém pracovním trhu relevantní uchazeče o práci není jednoduché. Jednou z možností je nabídka referenčních bonusů – tedy nejčastěji finančních prémií pro zaměstnance, který na volné pracovní místo ve firmě doporučí svého známého. Pracovní portály Profesia.cz a Profesia.sk, které kontinuálně mapují zaměstnanecké benefity, tentokrát svou pozornost zaměřily na rozšířenost referenčního benefitu v České republice a na Slovensku. Číst dál »

23. dubna 2018

GDPR z pohledu HR – jste připraveni?

Necelý měsíc zbývá do okamžiku, kdy vstoupí v platnost zpřísněná regulace nakládání s osobními údaji – Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR. V čem se týká oblasti HR a kde jsou jeho hlavní úskalí? Číst dál »

Aktuality

23. května 2018

Při náboru zaměstnanců může pomoci videokonference

Nízká nezaměstnanost a nedostatek kvalitních a kvalifikovaných zaměstnanců nutí firmy k inovativnímu přístupu k HR a náboru nových pracovníků. Jednu z novinek představuje právě využití videokonferencí. Zatímco pro komunikaci v rámci firmy, spolupráci s dodavateli a obchodními partnery, jsou v prostředí českých firem už celkem obvyklé, právě v oblasti lidských zdrojů a náboru se stávají videokonference efektivním nástrojem. Číst dál »

22. května 2018

Jazykově se vzdělává 88 % lidí a zájem o výuku jazyků jako zaměstnanecký bonus roste

Je známo, že velká skupina Čechů není schopna se domluvit jinak než svou mateřštinou. Situace se dlouhodobě nelepší a v evropském srovnání rozhodně nevynikáme. Zájem o jazykové vzdělávání jako zaměstnanecký bonus ale roste a firmy jsou v tomto ohledu poměrně vstřícné. Proto jsme v nejnovější anketě zjišťovali, jakým způsobem se lidé v Česku jazyky učí. Číst dál »