21. března 2019

Doba robotů: na trhu práce vyhraje emoční inteligence a empatie

Žijeme v době nastupující robotizace a umělé inteligence. Digitalizace a automatizace se stávají součástí našich každodenních životů. Používáme počítače, tablety, chodíme spát a probouzíme se s mobily. Digitálním nástrojům možná už věnujeme víc času než svým blízkým a přátelům, rodině, kolegům, spolupracovníkům nebo podřízeným atd. Žijeme v digitální éře, používáme nástroje, které k ní patří. Dokážou ale jen roboti a digitální nástroje tím, že šetří čas, zvýšit motivovanost a produktivitu lidí a firem? Číst dál »
19. března 2019

Profesia days Brno nabídnou příležitosti i inspiraci v pracovní oblasti

Profesia days budou letos poprvé kromě Prahy i v Brně. A to už brzy – v druhém dubnovém týdnu, konkrétně 11. dubna. Nabídnou širokou škálu inspirativních podnětů pro všechny, kteří se aktivně starají o svůj kariérní a osobnostní rozvoj, ale i pro ty, kteří se na pracovním trhu teprve potřebují rozkoukat. Které osobnosti zde nabídnou své zkušenosti? Nenechte si ujít jednu z největších událostí v HR oblasti u nás, která umožní oslovit zájemce o práci v Jihomoravském kraji. Číst dál »
18. března 2019

Většina lidí snídá doma, ale nabídka kvalitního jídla na pracovišti je trendy

Snídaně je pokládána za nejdůležitější jídlo dne, na tom se shodne většina výživových poradců i „babičkovských“ rad. Proto jsme se v pravidelné anketě na Profesia.cz tentokrát návštěvníků ptali, jak u nich ve všední den snídaně skutečně vypadá. Překvapivě velká čas lidí si čas na důkladnou snídani doma udělá. Stoupá ale obliba gastronomických benefitů – jak to vypadá ve vaší firmě? Číst dál »
16. ledna 2019

Podíl lidí, kteří se setkávají s diskriminací v práci, se snižuje

Jak vnímají zaměstnanci diskriminaci v práci? V posledních letech se zvyšuje podíl lidí, kteří uvádějí, že se s tímto jevem nesetkávají. Nedostatek zaměstnanců téměř ve všech oborech donutil zaměstnavatele v minulém roce „sáhnout“ i do skupin, které nebyly z pohledu trhu práce vnímané jako nejžádanější. Snížilo to i diskriminační tendence? Číst dál »
15. ledna 2019

Festival příležitostí Profesia days se letos poprvé bude konat i v Brně. Pomůže i s náborem zaměstnanců nejen pro jihomoravské zaměstnavatele

Největší veletrh pracovních a vzdělávacích příležitostí v České republice Profesia days Praha již za osm let své existence získal vysoké renomé. Každoročně v podzimních měsících naláká do výstavních prostor tisícovky lidí, kteří hledají práci, lepší uplatnění, nebo chtějí ověřit svou cenu na trhu práce. A také přes stovku vystavovatelů z řad tuzemských i zahraničních firem. Letos poprvé proběhnou Profesia days i v Brně. První ročník brněnských Profesia days připravil pracovní portál Profesia.cz na 11. dubna 2019. Tento nový festival pracovních a vzdělávacích příležitostí proběhne na brněnském Výstavišti. Jeho cílem je zprostředkovat přímé propojení mezi aktivními zájemci o práci a vystavovateli, které přinese užitek oběma stranám. Firmy získají kontakty na potenciální zájemce o práci, a třeba i zmapují rozdíly mezi situací ve středu Čech a na Moravě. Zájemci o práci pak mají možnost přímo a bez stresu, který obvykle doprovází pracovní pohovory, podebatovat se zástupci předních zaměstnavatelů.

V Jihomoravském regionu vidíme potenciál

„Přenést festival příležitostí do Brna jsme se rozhodli zejména na základě zpětné vazby od našich klientů i od samotných uchazečů,” říká k expanzi do Brna Radka Košíčková, z Profesia.cz „Víme, že je stále důležitější k pracovnímu trhu přistupovat regionálně. V jihomoravském regionu také vidíme velký potenciál, protože je i spojovacím článkem s určitými regiony Slovenska a Rakouska.”

Stánky vystavovatelů doplní informace o trhu práce, workshopy a zajímavé přednášky

Profesia days lákají velké množství návštěvníků nejen proto, že zde mají možnost přímo kontaktovat zástupce zajímavých vystavovatelů. Nedílnou součástí je i zajímavý doprovodný program. A tak i v Brně bude možné navštívit přednášky zaměřené na kariérní rozvoj, správný postup při hledání práce, komunikaci s potenciálními zaměstnavateli nebo osobnostní rozvoj. Součástí akce bude i zajímavý program, v jehož rámci se představí významné osobnosti z oblasti umění i sportu, úspěšné podnikatelské projekty, ale i lidé, kteří umějí druhé motivovat k výkonu nebo životním změnám. Profesia days se na BVV uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2019. Nenechte si ujít příležitost sejít se s kolegy z oboru a oslovit zájemce o práci v zajímavém regionu. Informace o akci i možnost registrace najdete na stránce https://profesiadays.cz.
28. listopadu 2018

Nejlepší strategie pro zvýšení platu? Změna místa

Výrazným rysem letošního roku na trhu práce je tlak na růst mezd. Čeští zaměstnavatelé je podle údajů ČSÚ zvýšili o 8,6 % na 31 851 Kč (údaj za 2Q/2018). Proto jsme se tentokrát v rámci ankety na stránkách Profesia.cz ptali návštěvníků, co jim pomohlo ke zvýšení mzdy nebo platu. Jak anketa dopadla? Číst dál »
16. listopadu 2018

Proč rušíme naši mobilní aplikaci 

Mobilní aplikace jsou hitem. Jejich počet stoupá, stejně jako jejich stahování do mobilních telefonů. Proč se tedy Profesia rozhodla zrušit tu svoji? Myslíte si, že jsme se úplně zbláznili? Vysvětlíme, jak se na tohle téma díváme my a proč si myslíme, že mobilní aplikace není nevyhnutelnost. Číst dál »