25. září 2017

Chcete vědět, co bude příští rok hýbat oblastí HR?

Na podzim se již tradičně scházíme u příležitosti veletrhů HR days s výkonnými HR pracovníky z předních českých firem i s experty z nejrůznějších oblastí pracovního trhu, čerpáme informace z přednášek předních odborníků a nasloucháme názorům lidí z reálné praxe. Pozorujeme, že trendy, které se výrazně prosadí v rámci veletrhů, se v následujícím roce naplno projeví i na našem pracovním trhu. Co tedy můžete očekávat po 7. ročníku HR days? Číst dál »
17. srpna 2017

Situace ve školství? Stále horší

Nedostatek kvalifikovaných učitelů je evergreenem konce prázdnin již několik let, ale situace se bohužel stále zhoršuje. Z mnoha škol jsou slyšet hlasy, že personální problémy jim neumožní zajistit kvalitní výuku a že pokračuje odliv učitelů do soukromého sektoru. Jaká je situace ve školství podle údajů pracovního portálu Profesia.cz? Číst dál »
17. srpna 2017

Potkejte se s námi na odborných HR akcích a konferencích

Pracovní portál Profesia.cz již tradičně spolupracuje s organizátory zajímavých odborných konferencí a sympozií a aktivně se jich účastní. I díky tomu jsme v živém kontaktu s osobnostmi, které u nás v HR určují trendy. Ale také s našimi klienty, tedy se zaměstnavateli, i s lidmi, kteří hledají práci nebo se zajímají o zlepšení svých kariérních možností. Kde se s námi můžete do konce roku setkat? Číst dál »
15. srpna 2017

Vezmou roboti lidem práci?

Průmysl 4.0 zásadně změní trh práce – více než 90 % zaměstnavatelů očekává, že robotizace a automatizace výrazně ovlivní jejich podnikání. Na co se musejí firmy začít připravovat? A na koho dopadnou změny pracovního trhu nejvíce? Průmysl 4.0 bude jedním ze stěžejních témat letošního ročníku odborného veletrhu HR Days. Číst dál »
24. července 2017

Čtvrtina mladých, kteří se nedostanou na vysokou školu, nastupuje do práce

Maturanti, kteří se nedostanou na vysokou školu, často řeší situaci nástupem do práce. I když jde většinou o překlenutí roku do dalších přijímaček, je jejich přijetí pro firmy stále zajímavější. Chcete podpořit zájem těchto mladých o práci ve vaší firmě? Nabídněte pro ně zajímavé bonusy – nejlépe vzdělání nebo stipendijní programy pro následné studium. Číst dál »
19. června 2017

Jaké otázky kladete uchazečům o práci?

Po absolvování několika pracovních pohovorů často uchazeči o práci uhodnou většinu otázek, které při přijímacím pohovoru padnou. Je to u Vás stejné? Přistupujete k náboru lidí kreativně? Na co byste se měli zeptat a proč? Číst dál »