18. října 2017

Budete mít stánek na Profesia days? Ne? A není to škoda?

Souběžně s odborným veletrhem HR days na letňanském výstavišti probíhá i největší veletrh práce u nás – Profesia days. Každoročně jej navštíví tisícovky lidí, kteří hledají práci nebo se rozhlížejí po lepších možnostech uplatnění. Velkou část z nich tvoří absolventi. Proto se novinkou letošního ročníku stala sekce, určená především pro mladé, zaměřená na studium a práci v zahraničí. Co dalšího se bude na letošních Profesia days dít? Číst dál »
26. září 2017

Jak obědvají vaši zaměstnanci?

Podniková jídelna, firemní kuchyňka, soukromník, který zajišťuje obědy pro firmu, nebo stravenky. Možností, jak zaměstnavatelé usnadňují svým zaměstnancům v průběhu týdne zvládnout polední jídlo, je více. Jak moc pomáháte zaměstnancům načerpat energii v době polední pauzy vy? A víte, jak většinou obědvají čeští zaměstnanci? Číst dál »
25. září 2017

Chcete vědět, co bude příští rok hýbat oblastí HR?

Na podzim se již tradičně scházíme u příležitosti veletrhů HR days s výkonnými HR pracovníky z předních českých firem i s experty z nejrůznějších oblastí pracovního trhu, čerpáme informace z přednášek předních odborníků a nasloucháme názorům lidí z reálné praxe. Pozorujeme, že trendy, které se výrazně prosadí v rámci veletrhů, se v následujícím roce naplno projeví i na našem pracovním trhu. Co tedy můžete očekávat po 7. ročníku HR days? Číst dál »
17. srpna 2017

Situace ve školství? Stále horší

Nedostatek kvalifikovaných učitelů je evergreenem konce prázdnin již několik let, ale situace se bohužel stále zhoršuje. Z mnoha škol jsou slyšet hlasy, že personální problémy jim neumožní zajistit kvalitní výuku a že pokračuje odliv učitelů do soukromého sektoru. Jaká je situace ve školství podle údajů pracovního portálu Profesia.cz? Číst dál »
17. srpna 2017

Potkejte se s námi na odborných HR akcích a konferencích

Pracovní portál Profesia.cz již tradičně spolupracuje s organizátory zajímavých odborných konferencí a sympozií a aktivně se jich účastní. I díky tomu jsme v živém kontaktu s osobnostmi, které u nás v HR určují trendy. Ale také s našimi klienty, tedy se zaměstnavateli, i s lidmi, kteří hledají práci nebo se zajímají o zlepšení svých kariérních možností. Kde se s námi můžete do konce roku setkat? Číst dál »
15. srpna 2017

Vezmou roboti lidem práci?

Průmysl 4.0 zásadně změní trh práce – více než 90 % zaměstnavatelů očekává, že robotizace a automatizace výrazně ovlivní jejich podnikání. Na co se musejí firmy začít připravovat? A na koho dopadnou změny pracovního trhu nejvíce? Průmysl 4.0 bude jedním ze stěžejních témat letošního ročníku odborného veletrhu HR Days. Číst dál »