28. listopadu 2018

Nejlepší strategie pro zvýšení platu? Změna místa

Výrazným rysem letošního roku na trhu práce je tlak na růst mezd. Čeští zaměstnavatelé je podle údajů ČSÚ zvýšili o 8,6 % na 31 851 Kč (údaj za 2Q/2018). Proto jsme se tentokrát v rámci ankety na stránkách Profesia.cz ptali návštěvníků, co jim pomohlo ke zvýšení mzdy nebo platu. Jak anketa dopadla? Číst dál »
16. listopadu 2018

Proč rušíme naši mobilní aplikaci 

Mobilní aplikace jsou hitem. Jejich počet stoupá, stejně jako jejich stahování do mobilních telefonů. Proč se tedy Profesia rozhodla zrušit tu svoji? Myslíte si, že jsme se úplně zbláznili? Vysvětlíme, jak se na tohle téma díváme my a proč si myslíme, že mobilní aplikace není nevyhnutelnost. Číst dál »
25. září 2018

Jak Průmysl 4.0 změní trh práce v České republice?

Nástup čtvrté průmyslové revoluce přinese výrazné změny na trhu práce. Budou pro českou ekonomiku pozitivní nebo negativní? Jaké můžeme očekávat dopady, koho se dotknou nejvíce? Na co se mají firmy připravit? O těchto a dalších otázkách se bude diskutovat na odborném veletrhu HR days. Už jste se na něj registrovali? Číst dál »
29. srpna 2018

Paylab.com inovoval platové analýzy, při výpočtech využívá regresní modely

Mezinárodní síť Paylab, která zastřešuje 19 lokálních platových portálů, přináší na trh práce inovaci ve zpracování platových údajů. Novinkou je zavedení regresních modelů, které zkvalitňují platové analýzy a poskytují v nich komplexnější a detailnější údaje o odměňování zaměstnanců. Metodika dokáže ze sesbíraných dat vytěžit o mnoho více informací a podle vztahů mezi jednotlivými datovými sety i lépe odhadovat platy na pozicích, kde je podkladových údajů nedostatek. Může tak plnohodnotně uspokojit širší spektrum klientů, kteří mají zájem o platové reporty. Číst dál »
28. srpna 2018

Profesia.cz na odborných HR akcích a konferencích

Profesia.cz již tradičně spolupracuje s organizátory řady odborných konferencí a sympozií, nebude tomu jinak ani po zbytek tohoto roku. Naším cílem je být s klienty nejen ve virtuálním, ale i v živém kontaktu: vnímat potřeby těch, kteří prostřednictvím našeho portálu hledají práci, ale i firem, které u nás inzerují volné pracovní pozice. Proto kromě organizace vlastních veletrhů Profesia days a HR days spolupracujeme i na řadě dalších akcí po celé republice. Číst dál »